Держдепартамент підготував нові санкції щодо “Північного потоку 2”

ДУМКА 13, Січень 2021, 09:48 40
Держдепартамент підготував нові санкції щодо “Північного потоку 2”

Держдепартамент до кінця тижня опублікує звіт про європейські компанії, які, за його оцінкою, допомагають у будівництві газопроводу “Північний потік – 2”. Компаніям, що потрапили в список, будуть загрожувати санкції, якщо вони не припинять роботу над проектом.

Держдепартамент в січні попередив європейські компанії, які він підозрює в участі в будівництві газопроводу “Північний потік-2”, що вони стикаються з ризиком санкцій. Адміністрація Трампа готується ввести їх найближчим часом, пише видання з посиланням на два джерела — в американському уряді і в галузі.

“Ми намагаємося проінформувати компанії про ризик і настійно закликаємо їх піти, поки не стало занадто пізно”, — розповів співрозмовник в уряді США на умовах анонімності. Він повідомив, що Держдепартамент у четвер або п’ятницю опублікує звіт про компанії, які, за його оцінкою, беруть участь у будівництві трубопроводу з Росії до Німеччини. Список компаній, які фігурують у звіті, включає в себе компанії, які надають страховку, допомагають прокладати підводний трубопровід або перевіряють Будівельне обладнання проекту, сказав чиновник. Компанії можуть опинитися під загрозою санкцій США, якщо вони не припинять роботу над проектом. За словами співрозмовника агентства, у звіті може бути вказана цюріхська страхова група.

Співрозмовник агентства в американській промисловості, який ознайомився з попередженням Держдепартаменту, зазначив, що європейські компанії, в тому числі німецькі, з жовтня отримували запити від адміністрації Трампа про їх діяльність, пов’язану з “Північним потоком — 2″. У жовтні 2020 року Держдепартамент поцікавився у них про роботи, пов’язані з газопроводом після 15 липня 2020 року, а також вартістю наданих послуг. Держсекретар Майк Помпео в тому ж місяці попередив інвесторів в російські трубопроводи ” Північний потік-2 “і” Турецький потік”, що вони можуть зіткнутися з санкціями. За словами галузевого співрозмовника, 1 січня Держдепартамент знову звернувся до компаній з наполегливим проханням обговорити із заступником помічника секретаря Бюро енергетичних ресурсів Мелісою Сімпсон деталі згортання діяльності на трубопроводі.

Трубопровід вартістю $11 млрд, один з найважливіших російських проектів в Європі, нагадує агентство, викликав невдоволення адміністрації Трампа ще в 2017 році. Білий дім вважає, що газопровід позбавить Україну вигідних транзитних зборів за постачання газу з Росії до Європи через територію країни. Крім того, газ, який буде поставлятися з Росії по трубопроводу, завадить експорту американського зрідженого природного газу в ЄС.

У Кремлі та Берліні стверджують, що “Північний потік – 2” є комерційним проектом. Обраний президент США Джо Байден виступав проти цього проекту, коли був віце-президентом при Бараку Обамі. “Газпром” призупинив будівництво трубопроводу на рік після введення санкцій США в грудні 2019 року. Але роботи поновилися в кінці 2020 року, залишилося завершити укладання труб на 100-кілометровій ділянці в глибоких водах біля берегів Данії. Роботи планувалося розпочати 15 Січня.