Конгрес США погодив виділення Україні ще $12 млрд

ДУМКА 27, Вересень 2022, 07:26 6914
Конгрес США погодив виділення Україні ще $12 млрд

Учасники переговорів щодо законопроекту про тимчасові витрати в Конгресі США погодилися включити майже 12 мільярдів доларів нової військової та економічної допомоги Україні.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на власні джерела, знайомі з ходом переговорів у понеділок.

У відповідь на запит адміністрації Байдена фінансування включатиме 4,5 мільярда доларів на забезпечення оборонних можливостей і обладнання для України, а також 2,7 мільярда доларів на продовження військової, розвідувальної та іншої оборонної підтримки, повідомили джерела, які побажали залишитися невідомими.

Пакет допомоги також включатиме 4,5 мільярда доларів для продовження прямої бюджетної підтримки уряду України протягом наступного кварталу. Таким чином адміністрація президента Володимира Зеленського може виплачувати зарплати основним співробітникам, підтримувати українців та покривати інші критичні витрати на допомогу цивільним, повідомило джерело.

Раніше цього місяця президент США Джо Байден звернувся до Конгресу з проханням надати Україні 11,7 мільярда доларів нової екстреної військової та економічної допомоги в законопроекті про тимчасові витрати.

У Конгресі є широка підтримка демократів та республіканців щодо надання допомоги Україні, щоб вона могла захистити себе після повномасштабного вторгнення Росії.