Мінфін до кінця року візьме в борг ще 180 млрд грн

ДУМКА 9, Листопад 2021, 19:08 116
Мінфін до кінця року візьме в борг ще 180 млрд грн

Дефіцит державного бюджету за результатами 2021 року по загальному фонду складе близько 170 млрд грн при річному плані 220 млрд грн.

Про це заявила керівник Центру аналізу публічних фінансів та публічного управління Київської школи економіки Дар’я Марчак під час онлайн-презентації щомісячного аналітичного продукту “бюджетний барометр”.

“За нашими оцінками, на кінець 2021 року дефіцит загального фонду державного бюджету буде дещо нижчим, ніж передбачено законом Про державний бюджет, враховуючи економію за видатками (яку ми очікуємо на рівні 3% видаткової частини бюджету за загальним фондом) та борговими виплатами. Але фінансування навіть такого зменшеного обсягу дефіциту бюджету потребуватиме значної активізації боргових запозичень Мінфіном, що складно реалізувати без активної співпраці з МВФ і виходу на зовнішні ринки”, – заявила Марчак.

За оцінками центру, за листопад-грудень дефіцит складе близько 115 млрд грн.

“Щоб профінансувати цей дефіцит і здійснити заплановані погашення державного боргу (64,4 млрд грн), за останні два місяці року Мінфіну потрібно запозичувати ще близько 180 млрд грн або в середньому по 90 млрд грн на місяць (припускаючи, що доходи будуть на рівні оновленого річного плану, тобто 159 млрд грн за листопад-грудень). Для порівняння: у січні-жовтні середньомісячний розмір запозичень склав близько 40 млрд грн”, – додають у KSE.

Уряд, незважаючи на перевиконання надходжень до державного бюджету, продовжує відставати за видатками в січні-жовтні на 7,3%. У січні-вересні державний бюджет звели з дефіцитом в 37,4 млрд грн, проте витрати на 7,7% не виконують план. Доходи загального та спецфондів державного бюджету України за січень-жовтень 2021 року склали 1,018 трильйона гривень, що на 4,5% або на 43,7 мільярда більше плану і на 21% перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що депутати від “Слуги народу” пропонують виділити з бюджету ще 2,5 млрд грн на будівництво доріг.