МВФ може не надати Україні транш через зміни в НАБУ

Ірина Дубровська 29, Квітень 2020, 16:49 67
МВФ може не надати Україні транш через зміни в НАБУ

Очільник місії Міжнародного валютного фонду в Україні Рон ван Роден надіслав лист Офісу президента, у якому заявив, що через можливі зміни до законодавства про Національне антикорупційне бюро (НАБУ) фонд перегляне свої наміри щодо країни.

Лист Родена є в розпорядженні “Європейської правди”.

Інформацію про його наявність виданню підтвердило й анонімне джерело. За інформацією джерела, лист Міжнародний валютний фонд (МВФ) надіслав зокрема заступникам голови ОП Юлії Ковалів та Андрію Смирнову.

Така реакція спричинена тим, що в законодавство запропонували внести зміни. Мова про ті, які розширять підстави для того, щоб звільняти главу НАБУ. У них запропонували включити рішення суду про адміністративне корупційне правопорушення.
Ці зміни, на думку голови місії МВФ в Україні, ставлять під сумнів незалежність відомства, а відповідно і продовження співпраці Фонду з країною.

“Будь-які законодавчі зміни, які звужують незалежність Бюро, ми сприймаємо як відмова від попередніх антикорупційних зобов’язань і зажадаємо коригування нової програми”, — йдеться в листі.

Варто зазначити, що в листі йдеться про два законопроєкти, які в Україні почали готувати до розгляду у Верховній Раді минулого тижня. Автор першого (який підтримав профільний комітет парламенту) – депутат від партії “Європейська солідарність” Олексій Гончаренко та інші, другого – нардепи від “Слуги народу” Олександр Дубинський і Олександр Качура. Обидва проєкти вносять зміни в закон про НАБУ і дозволяють звільнити главу відомства Артема Ситника.

“У МВФ порадили ОП вплинути на процес, оскільки прийняття цих законопроєктів Україною, зупинить виконання діючої програми МВФ”, – пише “Європейська правда”.