Нинішні ціни на яйця наступного року можуть здатися низькими: думки експертів

nick 16, Листопад 2022, 16:30 22342
Нинішні ціни на яйця наступного року можуть здатися низькими: думки експертів

Через війну в Україні виник дефіцит деяких продуктів. Особливо цієї осені гаманці українців виявилися спустошеними захмарними цінами на овочі, фрукти та курячі яйця. Проте, експерти кажуть, що це ще не максимум вартості. Ціни на яйця наступного року можуть бути воістину космічними.

Видання Bloomberg повідомляє, що в 2023 році ціни на курячі яйця можуть зрости значно вищі за нинішні.

Нинішні ціни на яйця наступного року можуть здатися низькими: думки експертів

На початку 2022 року через невпевненість у майбутньому деякі птахофабрики не вдалися до інкубації нового поголів’я курей. А частина підприємств узагалі опинилася під окупацією. Тому зараз ми маємо значне падіння виробництва курячих яєць та водночас, як наслідок, рекордні ціни на цей продукт. Але підприємці та фермери вважають, що через збитки, завдані військовою агресією з боку РФ, ціни на яйця в майбутньому будуть ще вищими.

“Якщо не вдасться відновити поголів’я курей, наступного року буде ще гірша катастрофа”, – прокоментував ситуацію власник UkrLandFarming.

Через значне подорожчання яєць, овочів та фруктів уряду довелося втрутитися у ситуацію. Для стабілізації цін уряд активно співпрацює із виробниками. Між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Асоціацією “Союз птахівників України” було укладено Меморандум. Метою документа є запобігання невмотивованому підвищенню цін.

Раніше ми писали, що економічне зростання в ЄС падає.