Податкова вимагає від тютюнових компаній заплатити 2 млрд гривень акцизного збору наперед

ДУМКА 12, Січень 2022, 21:43 3069
Податкова вимагає від тютюнових компаній заплатити 2 млрд гривень акцизного збору наперед

Державна податкова служба вимагає від трьох великих тютюнових компаній, які працюють в Україні, заплатити податки наперед.

Про це в ефірі телеканалу “Україна 24” заявив екс-народний депутат Борислав Береза, передає “Думка“.

Він зазначив, що три великі міжнародні компанії JTI, Philip Morris і British American Tobacco отримали листи з податкової, в яких вона просить заплатити акцизний збір наперед.

“З метою виконання річного показника Міністерства фінансів України, відповідно до місячного розподілу надходження акцизного податку з вироблених в Україні тютюнових виробів за січень 2022 року доведено в сумі 2 млрд гривень. Тому просимо вас викупити у нас акцизні марки на 500 млн гривень”, – йдеться у повідомленні податкової до British American Tobacco.

Такий сами лист надійшов до Philip Morris, але у них податкова попросила викупити акцизні марки на суму 734 млн гривень. У компанії JTI податківці просять викупити акцизні марки на сумму 766 млн гривень.

Береза заявив, що для того, щоб компанії “мотивувати” викупити акцизні марки, в п’ятницю, 15 січня, в ДПС запросили керівників даних компаній, де їм оголосять про те, що у них на підприємствах почнуться перевірки, якщо вони не заплатять податки наперед.

Экс-нардеп додав, що наприкінці 2021 року компанія Philip Morris отримала від податкової грамоту як “Взірцевий платник податків”, такі грамоти дають найбільш прозорим та чесним компаніям на ринку.

Береза заявив, що компанії фактично шантажують, бо якщо вони не викуплять ці акцизи, то до них прийде перевірка, яка зупинить роботу підприємства, що несе за собою великі збитки.