У НБУ запевнили, що економіка України працює нормально

ДУМКА 29, Листопад 2018, 02:24 280
У НБУ запевнили, що економіка України працює нормально

У Національному банку України заявили, що відтік коштів з банківської системи, після введення воєнного стану – не високий, тому не слід побоюватися потрясінь.

Про це повідомила перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова.

Вона розповіла, що фінансовий регулятор не помітив значного відтоку коштів з фінансової системи. За останні кілька днів відтік фізосіб був менше 2%. Такий показник пояснюється численними покупками, які українці здійснювали в Black Friday, а також на вихідних.

Рожкова повідомила, що в деяких банках люди вирішили не продовжувати свої депозити, коли підійшов термін завершення, проте це залишається на мізерному рівні. Вона стверджує, що банківська система повністю ліквідна і не відчуває ніяких труднощів у роботі. На підтвердження своїх слів Рожкова заявила, що до НБУ не звертався жоден банк з проханням підтримати ліквідність.

Крім того, вона додала, що рішення визнати неплатоспроможною українську “дочку” російського ВТБ Банку не має відношення до останніх подій у країні.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України в жовтні купував іноземну валюту в два рази більше, ніж робив це у вересні.