У “Слузі народу” запропонували скасувати вихідні дні на свята

Володимир Маркопольский 19, Січень 2021, 08:58 113

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про заборону перенесення робочих днів.

Автором законопроекту є народний депутат від Слуги народу, голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що надмірна кількість переносів робочих днів негативно впливає на продуктивність праці, мінімізує можливості роботи з інвесторами. І в цілому формує негативну репутацію бізнеспотенціалу України в світі.

Автори документа зазначають, що перенесення вихідних – це радянська традиція, і в таких країнах, як Польща, Словаччина, Чехія, Литва, Франція, Німеччина, Данія, Нідерланди, США та інших країнах такої практики немає.

“Крім того, перенесення робочих днів призводить до 6-денного робочого тижня, іноді – два рази на місяць, що є порушенням законодавчих вимог до мінімального часу відпочинку працівника. У той же час, перенесення робочих днів іноді призводить до чотирьох неробочих днів поспіль, що знижує трудову мотивацію, а також негативно впливає на можливість людини адаптуватися до робочого дня”, – йдеться в записці.

Законопроектом передбачається внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України, яким пропонується заборонити перенесення вихідних і робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків, встановлених Кодексом.