У США готові зняти санкції з “Північного потоку-2”

ДУМКА 2, Лютий 2021, 16:05 142
У США готові зняти санкції з “Північного потоку-2”

У Білому домі готові переглянути введення санкцій щодо газопроводу “Північний потік-2”, але для цього Німеччина повинна дати гарантії захисту інтересів України.

Про це повідомляють німецькі ЗМІ, з посиланням на свої джерела в США.

Представник Сполучених Штатів Америки заявив, що Німеччина повинна підготувати пакетне вирішення даної проблеми, в іншому випадку санкції не будуть зняті.

У Вашингтоні стурбовані зростаючою залежністю країн Західної Європи від російських енергоресурсів і хочуть, щоб Україна відігравала важливу роль у поставках газу на територію країн Європейського Союзу.

Одним з рішень, яке бачать в Білому домі, є відключення поставок газу по трубопроводу “Північний потік – 2”, якщо Кремль спробує шантажувати Київ можливим відключенням поставок по українській трубі.

Так само в США хочуть, щоб Київ і Москва уклали новий довгостроковий контракт, на поставку російського газу європейським споживачам по українській газотранспортній системі.

Так само в Білому домі хочуть, щоб Німеччина допомогла Україні розширити свою газову інфраструктуру для поставок водню в країни ЄС, проте поки уряд ФРН не робить конкретних пропозицій.