Україна пообіцяла МВФ обмежити зростання мінімальної зарплати

ДУМКА 24, Листопад 2021, 22:02 95
Україна пообіцяла МВФ обмежити зростання мінімальної зарплати

Україна зобов’язалася обмежити зростання мінімальної заробітної плати в межах рівня інфляції + 2% і посилювати адресність соціальних програм.

Про це йдеться в меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який Фонд опублікував у середу.

Згідно з Меморандумом, в той же час Україна буде приділяти пріоритетну увагу витратам на охорону здоров’я, освіту, оборону і безпеку.

Зокрема, витрати на освіту будуть доведені до встановлених законом 7,3% ВВП, як це встановлено законодавством. При цьому пропонується передбачити зростання зарплат вчителів на 8%, стипендій – на 50%.

Держбюджет – 2022 буде також передбачати фінансування оборони і безпеки в обсязі понад мінімального рівня 5% ВВП.

Також Україна взяла на себе зобов’язання надати субсидії на опалювальний сезон 2021-2022 найбіднішим муніципалітетам у розмірі до 1 млрд грн і підтримку всім місцевим органам влади шляхом відрахування в їх бюджети в 2022 році 4% податку на доходи фізичних осіб, або близько 11,4 млрд грн.

У той же час для забезпечення пріоритетних витрат в 2022 році Україна має намір до кінця листопада прийняти “ресурсний” законопроект 5600, який дозволить в наступному році збільшити дохідну частину на 0,5% ВВП.

“Ми маємо намір внести поправки до Податкового кодексу до кінця листопада 2021 року. Ми плануємо направити ці додаткові доходи на капітальні витрати і збільшити асигнування на програму ЖКГ, коли навесні будуть переглянуті контракти на постачання газу з фіксованою ціною”, – йдеться в меморандумі.

Згідно з оприлюдненими документами, наступного року МВФ прогнозує номінальний ВВП України на рівні 5,867 трлн грн порівняно з 5,213 трлн грн Цього року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українців позбавлятимуть нарахованих субсидій за заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.