Україна пробачила Росії $ 7,4 млрд боргу по газу – рішення Кабміну

consaidin 1, Червень 2020, 09:50 1619
Україна пробачила Росії $ 7,4 млрд боргу по газу – рішення Кабміну

Уряд схвалив підписання мирової угоди з газової суперечки АМКУ з “Газпромом”

Кабінет міністрів України схвалив підписання мирової угоди з газової суперечки Антимонопольного комітету України з російським “Газпромом” на суму $7,4 млрд.

Відповідне розпорядження уряду від 27 грудня 2019 року №1372-р оприлюднене на сайті Кабміну.

“Схвалити проект мирової угоди у справі за позовом ПАТ “Газпром” до держави Україна, яка розглядається арбітражним трибуналом ad hoc у відповідності з Арбітражним регламентом комісії ООН з прав міжнародної торгівлі (ЮНСІТРАЛ), справа ПТС №2019-10″, — йдеться в документі.

При цьому підписати зазначену мирову угоду уповноважили міністра юстиції України Дениса Малюську.

Як відомо, штраф був виписаний Антимонопольним комітетом України російському “Газпрому” в 2016 році за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу. Спочатку сума була 86 млрд грн, але за рахунок пені та відсотків вона подвоїлася і з часом доросла до $7,4 млрд. “Газпром” намагався оскаржити штраф, але програв суди.

Таким чином, Україна тепер відмовляється від цих грошей.

Нагадаємо, відмова від всіх поточних і можливих майбутніх вимог до “Газпрому” — умова для підписання нового контракту про транзит російського газу через Україну. У свою чергу “Газпром” заплатив “Нафтогазу” $3 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Раніше Україна і Росія домовилася про пакетну угоду про транзит російського газу з 1 січня 2020 року. Згідно з домовленостями, “Газпром” виплатить $2,9 млрд грошима “Нафтогазу” за рішенням Стокгольмського арбітражу. Договір про транзит буде укладений на 5 років з можливістю пролонгації ще на 10 років. У договорі буде зафіксований мінімальний гарантований обсяг газу.