Українці платитимуть за газ більше – норму споживання збільшують: Міненерго

Ірина Дубровська 1, Червень 2020, 10:29 132
Українці платитимуть за газ більше – норму споживання збільшують: Міненерго

В українців в платіжках знову злетять суми – на цей раз за споживання газу.

Очолюване Ольгою Буславець Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища ініціювало підвищення в два рази норми споживання газу тим, у кого немає лічильників і запропонувало розділити його по сезонах. У холодну пору року, згідно з пропозицією відомства, українцям доведеться платити за газ в кілька разів більше. Відповідний проект постанови Кабміну оприлюднено на сайті міністерства.

У Буславець підрахували, що підвищення нормативів торкнеться жителів 3,3 млн квартир або 24,9% житлового фонду, де немає лічильника газу.

Так, норму споживання газу підвищать з 3,28 куб. м до 5,2 кубометра на одну людину в квартирі з газовою плитою і централізованим гарячим водопостачанням. А з жовтня по березень норматив для таких споживачів буде ще вище – 7,6 куб. м на людину. У квартирах з газовою плитою, але без централізованого гарячого водопостачання, норматив хочуть підвищити з 5,39 куб. м до 7,1 кубометра на людину в місяць, а в опалювальний період – до 12 кубометрів. У квартирах, де є газова плита і нагрівач води норма споживання зросте з 10,49 куб. м до 16,3 кубометра, а в опалювальний період – до 27 кубометрів.

Коли ж не буде гарячої води, норму споживання газу для газової плити у Буславець хочуть збільшити з нинішніх 5,39 куб. м до 7,1 куб. метра на людину в місяць з квітня по вересень і до 12 кубометрів – в інші місяці.

Як відзначили в пояснювальній записці до документа, таке зростання норм споживання пов’язане з повідомленнями про “неконтрольоване” споживання газу населенням.

“А це в свою чергу призводить до безоплатного використання газу побутовими споживачами на суму 2,7 млрд грн на рік (383 млн куб. м природного газу)”, – заявляють в Міненерго.

Відзначимо, призначена 16 квітня Буславець в жовтні 2019 року було одним із розробників проекту постанови Кабміну, яким пропонувалося надати ТОВ “ДТЕК Східенерго” Ріната Ахметова ціну на газ нижче ціни продажу “Нафтогазом” населенню та іншим захищеним споживачам на 46%-69%.