Вчені розповіли, які напої найкраще втамовують спрагу

ДУМКА 20, Серпень 2020, 21:25 159
Вчені розповіли, які напої найкраще втамовують спрагу

Звичайна вода – дуже корисна, та це не єдиний напій для підтримки необхідної кількості рідини в організмі. Виявляється є напої, які можуть втамувати спрагу краще, ніж чиста вода.  

Думка” ділиться дослідженням: як впливає споживання різних напоїв на вгамування дефіциту води.

Вчені дослідили, що хоча звичайна, або газована вода, добре та швидко насичує організм необхідною кількістю рідини, та завдяки напоям, які містять невелику кількістю цукру, жиру або білка рідина довше утримується в клітинах.

Що найкраще втамовує спрагу
Все залежить від того, як організм сприймає різні напої. Важливо, яку кількість напою спожито: чим більше пити, тим швидше напій виходитиме з шлунка та всмоктуватиметься в кров, де він розбавлятиме рідини організму.

Інший чинник, завдяки якому напої втамовують спрагу, пов’язаний з їх складом. Доведено, що молоко продуктивніше зменшує дефіцит рідини, ніж звичайна вода. Це відбувається завдяки цукровій лактозі, певній кількості білка і жиру, що міститься в молоці. Це все допомагає уповільнити відтік рідини зі шлунку.

Вчені розповіли, які напої найкраще втамовують спрагу

Також в ньому міститься натрій, що зумовлює затримку води в організмі та призводить до зменшення вироблення сечі. Так само діють пероральні регідратаційні розчини, які застосовують при лікуванні діареї. В їхньому складі міститься невелика кількість цукру, натрій та калій, що можуть затримувати воду в організмі.

Фахівці вважають, дане дослідження свідчить про те, що натрій і калій являються електролітами, які сприяють кращій гідратації, а калорії в напоях уповільнюють спорожнення шлунка, а це призводить до затримки сечовипускання.

Що збільшить відчуття спраги
Та потрібно відмітити, що напої, які містять у складі велику кількість цукру, наприклад фруктові соки чи солодкі газовані напої, впливають по іншому, ніж напої з невеликою кількістю цукру та гірше втамовують спрагу.