Зеленський заявив, що стабільний курс гривні вбиває економіку

Ірина Дубровська 9, Липень 2020, 11:33 73
Зеленський заявив, що стабільний курс гривні вбиває економіку

Президент України Володимир Зеленський вважає, що через курс гривні, які зберігався в країні останнім часом, українські підприємства “недоотримали мільйони і закрилися”.

“Я з вами згоден повністю. Те, що мільйони недоотримали підприємства і закрилися через це курсу, – це правда. Ми з цим боролися з самого початку моєї каденції, з літа (2019 року)”, – сказав він на зустрічі з бізнесом Чернівецької області в середу у відповідь на численні скарги.

“Все навколо нас говорили, що у нас незалежний банк (Національний банк). Так, і ми підтримуємо незалежність Національного банку України, але говорили всім, що як ми можемо жити, якщо у нас навіть бюджет порахований за курсом 30, а гривня, ви бачите, яка у нас. Нам говорили, що це ринкові умови, банк незалежний і т.д., і ви це прекрасно все знаєте “, – заявив Зеленський.

На думку глави держави, всі підприємці “прекрасно розуміють” ситуацію навколо голови Національного банку України.

Президент також поскаржився, що “Україна не так багато друзів”, привівши в приклад висловлювання екс-глави Національного банку Валерії Гонтаревої про те, що Міжнародний валютний фонд повинен припинити підтримку України, якщо не буде призначено незалежного глава НБУ.