В ЄС планують запровадження “сертифікатів вакцинації”

Ірина Дубровська 14, Лютий 2021, 16:40 55
В ЄС планують запровадження “сертифікатів вакцинації”

Європейський союз розробляє запровадження “сертифікату вакцинації” для тих, хто отримав щеплення від коронавірусу, але це не буде “паспортом вакцинації”.

Про це заявила єврокомісарка з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес в інтерв’ю Augsburger Allgemeine, передає Думка.

Вона зауважила, що ці сертифікати відрізняються від COVID-паспортів і не надаватимуть жодних привілеїв, зокрема подорожувальникам при перетині кордонів.

“Різниця полягає в тому, що в документі, про який ми думаємо, міститимуться всі дані, пов’язані з вакцинацією. Він не тільки дозволить проводити диференційований огляд, незалежно від того, де це відбудеться пізніше. Це також дасть нам уявлення про розвиток вірусу, а також про можливі побічні ефекти. Мова йде про медичний документ”, — розповіла Кіріакідес.

За її словами, зараз в рамках Всесвітньої організації охорони здоров’я тривають переговори щодо впровадження сертифікатів вакцинації у світі. При цьому вона зазначила, що рішення щодо використання такого документу будуть ухвалювати лідери держав та урядів ЄС.

Нагадаємо, в МОЗ розповіли, коли в Україні почнеться вакцинація.

Повідомлялося, що вакцина від COVID – 19 китайської компанії Sinovac для України затримається.

Слід зазначити, що Міністерство цифрової трансформації збиратиме електронні заявки від населення на вакцинацію проти COVID – 19 у додатку «Дія». Таким способом уряд планує сформувати карту карти вакцинації населення для того, щоб фіксувати дані щодо попиту на вакцину для подальшої організації логістики та початку вакцинації.