Виявили новий тип коронавірусу небезпечного для людей- чого очікувати

Ірина Дубровська 15, Жовтень 2020, 17:47 80
Виявили новий тип коронавірусу небезпечного для людей- чого очікувати

У Китаї виявили новий тип коронавірусу у свиней, що може бути небезпечним для людей.

Новий вірус SADS-CoV вражає клітини кишківника й призводить до синдрому гострої діареї у свиней, особливо в поросят, дослідження опублікували в журналі PNAS.

Біологи з Університету Північної Кароліни в Чейпел-Гілл довели, що новий вірус небезпечний і для людей. Їм вдалося заразити вірусом культури людських клітин.

На думку вчених, коронавірус SADS-CoV походить від коронавірусів кажанів HKU2. До свиней він перейшов приблизно 2016 року.

“Наші дані показують, що SADS-CoV має широкий спектр господарів і має внутрішній потенціал для поширення між тваринами і людьми. Ефективне зростання вірусу в первинних клітинах легенів і кишківника людини вказує, що SADS-CoV – потенційний новий коронавірус підвищеного ризику”, – кажуть учені.

За даними досліджень, ремдесівір, який зараз використовують у важких випадках Covid-19, “ефективно блокував” реплікацію SADS-CoV у пробірці.

Станом на ранок 15 жовтня, в Україні 281 239 лабораторно підтверджених випадків Covid-19. Подолали хворобу 119 650 пацієнтів, 5302 померли.