Вчені прочитали 1900-річну платіжну квитанцію римського легіонера

Володимир Маркопольский 1, Березень 2021, 23:14 313

Вчені вивчили знайдений в березні 2019 року древній папірус з Ізраїлю. Артефакт віком близько 1900 років виявився платіжною квитанцією римського легіонера.

Як повідомляє видання Task & Purpose, документ був виявлений археологом Джоанною Болл на місці колишнього військового табору Х легіону. Римські солдати взяли в облогу фортецю іудейських повстанців Моссаду з 72 по 75 роки нашої ери.

У папірусі йдеться про виплату солдатської платні якомусь Гаю Месію (Gaius Messius) і витрати за харчування, спорядження та інше.

Читайте також: В Британії знайшли 1900-річну фігурку людини з сучасною зачіскою

У документі говориться: “четверте консульство імператора Веспасіана Августа. Рахунки, зарплата. Гай месій, син Гая, з племені Фабія, з Бейрута. Я отримав платню в 50 динаріїв, з яких заплатив ячменем 16 динаріїв. Витрати на їжу 20 динаріїв; чоботи 5 динаріїв; шкіряні ремені 2 динарії; лляна туніка 7 динаріїв“.

Читайте також: Археологи показали, як виглядав найдавніший протез

Таким чином відразу після получки солдатів х легіону Гай месій залишився без грошей і міг розраховувати лише на здобуті при грабежі трофеї і додаткові виплати від полководців.

Читайте також: Археологи за допомогою лазера відновили давньоримську фреску