Вчені з'ясували, що на Землі закінчується життєво важливий ресурс

Вчені з’ясували, що на Землі закінчується життєво важливий ресурс

Ірина Дубровська 22, Лютий 2021, 16:30 235

Міжнародна група вчених з Данії та Великобританії з’ясувала, що в недалекому майбутньому людство може зіткнутися з гострим браком фосфору.

Причиною дефіциту фосфору, необхідного для виробництва сільськогосподарських продуктів, стане нераціональне використання мінеральних добрив, які вимиваються в океани. Брак фосфору потенційно загрожує людству голодом. За останні 50 років кількість використовуваних фосфорних добрив зросла в 50 разів, а до 2050 року попит на них потенційно має подвоїтися.

Якщо для збереження фосфору нічого не буде зроблено, його запаси незабаром можуть значно виснажитися. Деякі теоретичні моделі пророкують, що при нинішніх рівнях споживання доступний фосфор може зникнути вже через 80 років, що стане причиною неврожаїв. Згідно з більш консервативними оцінками, це відбудеться через 400 років, але найбільш песимістичні прогнози вказують на 40 років.

На думку дослідників, умовою запобігання фосфорної кризи стане скорочення його застосування, а також розробка способів повторного використання. Створення замкнутої системи рециркуляції дозволить застосовувати фосфати до 46 разів як добрива, палива або продуктів харчування, але вирішення проблеми, яка зачіпає забруднені добривами водойми, не існує.

Ми вже повідомляли, що вчені розрахували, як зміниться Земля та як виглядатиме новий суперконтинент.

Ми раніше повідомляли, що історики розкрили деталі секретної операції нацистської Німеччини з вивчення Антарктики.

Також повідомлялося, що археологи знайшли в Аргентині секретний притулок, який, імовірно, призначався для керівників нацистської Німеччини.

Так само ми повідомляли про те, що вчені відкрили таємницю стародавнього зображення людей з головами буйволів в Африці.

Ми вже писали, що вчені розкрили таємницю невідомого космічного об’єкта за допомогою платформи розподілених обчислень Einstein@Home.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини
Всі новини

Блоги