Коломойський вивіз в ліс керівництво “ЦентрЕнерго” і забарикадувався

Ірина Дубровська 31, Травень 2020, 17:02 1225
Коломойський вивіз в ліс керівництво “ЦентрЕнерго” і забарикадувався

Олігарх Ігор Коломойський «сховав» всю команду офісу Центренерго після того, як туди зайшов новий керівник. Охорона в київському офісі повідомила про те, що керівництво Центренерго переїхало в Козин під Києвом.

Про це повідомляють журналісти програми Наші Гроші.

Журналісти знайшли компанію в лісі, а дорога до неї була перегороджена трактором. Виявилося, що компанія вивезена в санаторій, який обслуговував її працівників. Зовні територія схожа на базу відпочинку, однак по периметру обтягнута колючим дротом.

ФДМ, володіє основною часткою Центренерго, разом з експрем’ером Олексієм Гончаруком почав зміну лояльного до Коломойському керівництва енергокомпанії. Однак поки цей процес йшов в судах, Центренерго встигло виїхати і забарикадуватися.

А трактор, як відзначають журналісти, це не тільки спосіб маскувати дорогу, а символ того, як Ігор Коломойський намагався захистити держпідприємство від держави.

Центренерго належать три теплові електростанції — Вуглегірська, Зміївська та Трипільська. Вони забезпечують електроенергією центр і частково схід країни. Сумарна проектна потужність станцій становить 7690 МВт — приблизно 15% від загальної потужності електростанцій України. Державі належить 78,3% акцій “Центренерго”.

В кінці червня 2019 року, після зміни влади в Україні, наглядова рада Центренерго призначила виконуючим обов’язки голови Центренерго Володимира Потапенка. Його пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським.

26 лютого Кабмін Олексія Гончарука прийняв рішення про зміну менеджменту Центренерго. В. о. глави компанії був призначений Олександр Корчинсий — колишнього директора ТОВ Рівнетеплоенерго.

28 лютого, на сайті Центренерго з’явилося повідомлення, що суд заборонив Фонду держмайна звільняти Потапенко. За даними ЗМІ, 28 лютого між Гончаруком і президентом Володимиром Зеленським відбулася розмова на підвищених тонах з-за подій навколо Центренерго.

Розпорядження про призначення Корчинського було опубліковано на урядовому порталі в початку березня, незадовго до відставки Кабміну Гончарука та призначення нового.

25 травня Шостий апеляційний суд розблокував призначення нового директора Центренерго, ним став Олександр Корчинський.