Комітет ВР підтримав відставку голови НБУ Смолія

Ірина Дубровська 2, Липень 2020, 15:27 151
Комітет ВР підтримав відставку голови НБУ Смолія

Комітет з питань фінансів Верховної Ради підтримав постанову про звільнення Якова Смолія з посади голови Національного банку України. Про це 2 липня повідомив секретар фінансового комітету парламенту Ярослав Железняк.

За його словами, 16 представників комітету підтримали постанову про звільнення, не голосували за це рішення представники фракції «Голос».

«Представники фракції «Голос» не голосували за це рішення. Ми так і не почули, хто саме чинив системний політичний тиск», — написав Железняк.

Він додав, що оскільки Смолія не було на засіданні комітету, то питання про тиск на нього підійматимуть у сесійній залі.

Також, відставку голови НБУ не підтримала партія Європейська Солідарність.

Після цього постанову мають передати до розгляду на засідання Верховної Ради. Цього ж дня, відставку погодив президент Володимир Зеленський, який і вніс на розгляд Верховної Ради постанову про звільнення.

Нагадаємо, що напередодні голова Нацбанку Яків Смолій повідомив, що написав на ім’я президента заяву про відставку. Обґрунтуванням цієї заяви Смолій назвав «системний політичний тиск», який заважав йому виконувати свої обов’язки.

Через відставку Смолія вже скасували угоду про розміщення Україною нових 12-річних євробондів, завдяки якій очікувалося отримати загалом 1,75 млрд доларів, з яких 750 млн доларів мали спрямувати на погашення боргів. Решту уряд міг використати на покриття дефіциту державного бюджету (його розмір у 2020 році складає близько 300 млрд грн або чверть всіх запланованих видатків).