Кошти з Covid-фонду, за сприяння друга Зеленського, витратять на дороги

Ірина Дубровська 5, Червень 2020, 15:35 71
Кошти з Covid-фонду, за сприяння друга Зеленського, витратять на дороги

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт №3509 , який пропонує додати до напрямків використання Covid-фонду будівництво і реконструкцію доріг загального користування державного значення, мова йде про виділення 35 млрд грн.

За відповідне рішення проголосували 258 нардепів.

Ці кошти планують витратити на матеріали, механізми, зарплату, сплату податків, та на забезпечення прибутку дорожніх підприємств

На думку авторів законопроекту, якщо гроші, призначені для усунення наслідків пандемії коронавірусу, віддати на будівництво доріг, це допоможе боротись з безробіттям, яке у тому числі є наслідком карантину. Направлення 35 мільярдів нібито має призвести до створення додаткового попиту на 63 тисячі робочих місць. Щоправда, жодних розрахунків на користь цієї цифри автори не приводять.

Метадані файлів законопроекту №3509 вказують, що вони були створені на комп’ютерах працівників Бюджетного комітету ВР, а Юрій Арістов особисто правив тексти документів. Крім нього ініціаторами законопроекту виступили й інші представники фракції «Слуги народу»: Євгенія Кравчук, Олександр Трухін, Вадим Струневич, Олена Шуляк, Олександр Скічко, Василь Мокан, Артен Культенко. Частина з депутатів не має відношення до бюджетного процесу або інфраструктури. До прикладу, Василь Мокан – член комітету з питань молоді та спорту.

Голова комітету Верховної Ради з питань бюджету Юрій Арістов не вперше приділяє особливу увагу дорогам. Зокрема, згідно до даних порталу Верховної Ради, перша ініціатива Арістова з початку роботи депутатом стосувалась саме дорожньої галузі. Зокрема, він був ініціатором внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового планування розвитку і утримання автомобільних доріг загального користування.

Юрій Арістов до обрання у Верховну раду по спискам партії «Слуга народу» був партнером по бізнесу Володимира Зеленського. У його бізнес-групу входить з десяток компаній, які займаються імпортом та реалізацією морепродуктів та риби, а також ресторанним бізнесом.

Арістов і Зеленський разом були співзасновниками компанії «Норін Плюс». Також її власниками значились дружина Володимира Зеленського – Олена, та дружина першого помічника Зеленського Сергія Шефіра – Лариса. Нині компанія переписана на Володимира Гаркавого. Місце реєстрації фірми «Норін плюс» до обрання президентом Володимира Зеленського значився проспект Бажана 1-Е, за цією адресою знаходиться ресторан «Фіш-хаус» який входить в групу компаній «95 кварталу». Рестораном володіє сім’я Шефірів, Наталя Лазутіна та Олександр Пікалов (актор «Кварталу», грає Януковича). Володимир Зеленський також мав частку у ресторані, але продав її ще до початку виборів.

Також парламент ухвалив скоротити строки підготовки законопроєкту до другого читання.

Нагадуємо:

Фонд боротьби з коронавірусом існує вже майже 1,5 місяці (з 13 квітня), але станом на 25 травня Кабміном було розподілено лише 13,02 млрд грн (20%) з коштів фонду – не розподіленими залишаються 51,6 млрд грн.