Кримінальну справу на Порошенка щодо Томоса відкрили через заяву Філарета,- ЗМІ

consaidin 19, Червень 2020, 11:23 506
Кримінальну справу на Порошенка щодо Томоса відкрили через заяву Філарета,- ЗМІ

У Державному бюро розслідувань повідомили, що кримінальне провадження щодо створення Православної церкви України, фігурантом якого є п’ятий президент Петро Порошенко, було відкрито в 2019 році після заяви почесного патріарха ПЦУ Філарета. У ієрарха, за даними відомства, є претензії до фінансування церкви.

Філарет звинуватив Порошенка у порушенні домовленостей про створення ПЦУ

Кримінальне провадження щодо створення Православної церкви України, в якому фігурує п’ятий президент України, народний депутат від “Європейської солідарності” Петро Порошенко, було відкрито за заявою почесного патріарха Православної церкви України Філарета, повідомило 19 червня джерело в Державному бюро розслідувань.

Провадження було відкрито Службою безпеки України у листопаді 2019 року.

“Мотив Філарета – це претензії до керівництва держави, в першу чергу тому, що гроші, які отримувала Українська православна церква Київського патріархату в першу чергу від своїх закордонних представництв, після створення ПЦУ сплачуються в Константинополь (ймовірно, мова йде про те, що після отримання томосу ПЦУ не має права створювати закордонні єпархії та парафії. У Константинополі пояснювали, що в підпорядкуванні Вселенського патріархату вже існує Українська православна церква в діаспорі, і таке рішення було прийнято, щоб не створювати паралельних юрисдикцій). З боку Петра Порошенка [заява про кримінальному провадженні] – це піар-хід, ми не плануємо грати на теми релігії і втручатися в діяльність ПЦУ”, – сказали в ГБР.

Бюро не збирається ставити під сумнів легітимність створення Православної церкви України.

18 червня Порошенко заявив, що став фігурантом кримінальної справи “за розпалювання міжрелігійної ворожнечі шляхом отримання томосу і створення Православної церкви України”.

В ГБР підтвердили, що в 2019 році СБУ відкрила виробництво “за заявою парафіян Київського патріархату УПЦ про незаконні дії ряду вищих посадових осіб, які вчинили дії, спрямовані на розпалювання міжрелігійної ворожнечі при створенні ПЦУ”. Надалі СБУ передала справу ДБР.

Православна церква України була створена на об’єднавчому соборі 15 грудня 2018 року шляхом злиття УПЦ КП і Української автокефальної православної церкви. 5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію ПЦУ, а 6 січня вручив предстоятелю ПЦУ Єпіфанія в Стамбулі.

Незабаром між новоствореної церквою і Філаретом, який до собору очолював УПЦ КП, відбувся публічний конфлікт.Філарет стверджує, що до створення ПЦУ була домовленість: Єпіфаній буде представляє церква в світі, а внутрішніми справами церкви буде займатися Філарет, але ця домовленість нібито була порушена. Після цього Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідовано, і допустив відділення УПЦ КП від ПЦУ. Він також звинувачував Порошенка, який брав активну участь в процесу створення ПЦУ, в порушенні домовленостей.

“Мені всі говорили, що Порошенко не треба вірити. Тому що він говорить неправду. Але … Я йому повірив. Тепер переконався, що вірити йому не можна. Дійсно, сам він людина віруюча, але церква йому була потрібна перш за все для того, щоб у вдруге стати президентом. Томос не допоміг “, – сказав ієрарх в грудні 2019 року.