Ляшка із вигуками “Ганьба!” не пустили в Житомирський лабораторний центр

Ірина Дубровська 19, Червень 2020, 17:53 312
Ляшка із вигуками “Ганьба!” не пустили в Житомирський лабораторний центр

Головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка 18 червня не пустили в Житомирський обласний лабораторний центр. Про це повідомляє видання “Житомир.info”.

Відзначається, що Ляшко приїхав з наказами про звільнення нинішнього керівника медзакладу Зиновія Парамонова та про призначення нового в.о. директора. Однак на захист керівника став колектив лабораторного центру – зокрема, співробітники вимагали пояснити причину звільнення Парамонова.

“Ми нікого не звільняємо, ми змінюємо керівника робіт, тому що зараз є виконуючий обов’язки за наказом, і вповноважуємо іншої людини на виконання функцій головного санітарного лікаря області. З 22 червня уряд змінив підхід до впровадження адаптивного карантину, в обласного санітарного лікаря розширюються повноваження: саме він буде клопотати перед регіональною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій про ведення карантину, для того щоб стримувати коронавірус. Це особу на рівні області отримує великі повноваження, і на ньому велика відповідальність. Мені потрібно, щоб люди оперативно, ефективно реагували, оскільки за цими рішеннями стоять сотні життів. Тут люди звикли до керівника, їм комфортно. Велике спасибі за все, що було зроблено, але зараз епідемія в країні і треба приймати оперативні рішення і реагувати”, – заявив Ляшко.

У свою чергу Парамонов не погодився з думкою головного санлікаря країни.

“За один місяць ми збільшили ПЛР-дослідження в шість разів – від 100 до майже 600 за добу, ми готові зараз зробити. Це не оперативність? Я сьогодні запропонував облдержадміністрації оперативний план області, щоб створити такі лабораторії в Бердичеві, Новоград-Волинському, Коростені. Я молодше [президента США Дональда] Трампа, а мої батьки і діди дожили до 100 років, і в мене, крім глаукоми, немає жодного діагнозу на сьогодні. А мій досвід, дай бог, щоб в Україні знайшли ще людини, який пропрацював хірургом 15 років і виконав близько 15 тис. операцій. Ось орден за заслуги в хірургії, за Чорнобиль, а другий орден – за 15 років роботи”, – заперечив Парамонов.

Заступник голови Житомирської ОДА Наталія Остапченко зазначила, що Парамонова не звільнять з роботи, а запропонують іншу посаду.

Ляшко також повідомив, що наказ міністра не був зареєстрований в канцелярії Житомирського обласного лабораторного центру, чим було порушено чинне законодавство. За його словами, такі дії будуть оцінені правоохоронними органами.

Після цього головний санітарний лікар України залишив територію лабораторного центру під крики “Ганьба!”.

За останню добу в Україні виявили 921 випадок інфікування коронавірусом, що є найвищим показником добового приросту за час епідемії. Загальна кількість підтверджених випадків COVID-19 у країні зросла до 34 984. Від коронавирусной інфекції померло 985 осіб, видужала 16 033 хворих.

В Житомирській області – 1201 випадок COVID-19, 21 людина померла, 609 одужали.