НАБУ пред’явило підозру судді Вовку в створенні злочинної організації і захопленні влади

consaidin 17, Липень 2020, 18:05 708
НАБУ пред’явило підозру судді Вовку в створенні злочинної організації і захопленні влади

НАБУ пред’явило підозру голові Окружного адміністративного суду Павлу Вовку, заступнику голови суду Євгену Аблову, п’яти іншим суддям, а також керівнику Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку.

Всі, кому пред’явили підозри, не будуть затримані на місці, оскільки є спецсуб’єктами, але таке рішення може санкціонувати Вища рада правосуддя, а потім – Антикорупційний суд.

Зараз в Окружному адмінсуді і в судовій адміністрації тривають обшуки.

“Їх обвинувачують у створенні злочинної організації та захопленні влади. Підозри побудовані на вивченні записів розмов в кабінеті Вовка, частина яких була опублікована в 2019-му році на пресконференції. Там на записах Вовк обговорює, як він збирається тиснути з допомогу судових рішень на різні органи влади, щоб отримувати потрібні собі рішення.

НАБУ зносить керівництво окружного адміністративного суду, який є ключовою ланкою для тиску на державну владу, скасування і призупинення кадрових рішень. Це дуже знакова політична подія, будемо уважно стежити за розвитком цієї ситуації”, – пише журналіст.

“Цікаво, що оскільки Спеціальний антикорупційний прокурор Назар Холодницький зараз у відпустці, підозру підписав заступник генпрокурора Андрій Любович.

Згодом стане зрозуміло, чи посміє Антикорупційний суд завдати удар по своїх колегах – в тому числі по судді Вовку, який крім того має чималі статки.