Поліцейський, що бив людей під Шевченківським судом, причетний до злочинів на Майдані

Ірина Дубровська 18, Червень 2020, 10:43 168
Поліцейський, що бив людей під Шевченківським судом, причетний до злочинів на Майдані

Цікаві повороти долі одного київського «беркутівця».

Знайомтеся, Михайло Панасенко, командир роти №1 київського полку поліції особливого призначення.

Михайло, можна сказати, взірцевий кадр реформованого «Беркута». У 2013-2014 роках був на Євромайдані, де виконував накази тодішнього міністра Захарченка і компанії. Захарченко втік з України, Михайло залишився. Продовжив служити в рідному полку.

У 2015-му році він уникнув переатестації. Відтак, Михайло-міліціонер став Михайлом-поліцейським. Лише «птічка» на шевроні нагадувала йому про честь рідного підрозділу.

У жовтні 2017-го бійці роти Михайла побили мене та затримали мого колегу під час штурму Святошинського суду. За кілька днів після цього Михайло просив у мене пробачення і запевняв, що сталося непорозуміння. Мовляв, «пацани були на емоціях, не розрахували сил».

Через кілька місяців, у лютому 2018-го, Михайла підстрелили в дупу. Це сталося під час сутичок біля Шевченківського суду, де обирали запобіжний захід для мера Одеси Геннадія Труханова. В один момент Михайло став національним героєм. За нього вписався особисто Аваков, пригрозивши зняти охорону Нагцвардії з усіх українських судів.

Михайло настільки надихнув колег, що ціла рота «Беркута» вийшла на мітинг під Шевченківський суд. Прямо серед робочого дня сотня співробітників поліції особливого призначення приїхали на службових бусах на політичну акцію. До речі, це сталося 20 лютого 2018 року. В річницю розстрілу Небесної Сотні. Рівно через чотири роки після того, як спецрота «Беркута» вбивала беззбройних людей на Інститутській.

І от тепер, у червні 2020-го року, «беркутівець» Михайло так само керує бійцями, які б’ють і пакують мітингувальників під судом по Сергію Стерненку. Іронія долі.