Правила дорожнього руху не для Зеленського,- ЗМІ

Ірина Дубровська 31, Липень 2020, 00:16 330
Правила дорожнього руху не для Зеленського,- ЗМІ

Кортеж президента Володимира Зеленського порушує правила дорожнього руху, повідомляють журналісти.

За даними журналістів, кортеж перевищує допустиму швидкість, перетинає подвійну суцільну лінію і так далі. Іноді глава держави повертався з роботи додому, іноді їхав у приватних справах.

Журналісти заявили, що 10 червня за допомогою радара зафіксували, що автомобіль Зеленського їхав зі швидкістю 148 км/год, хоча допустима швидкість на цій ділянці дорозі становила 90 км/год. Президент повертався з роботи до Іванковичів, де на той час жив, і перший автомобіль з президентського кортежу “за допомогою проблискових маячків “розігнав” автомобілі, які їхали на меншій швидкості”. 17 червня на тому самому маршруті кортеж президента перевищив швидкість на 50 кілометрів.

Також зафіксовано перевищення швидкості після того як Зеленський з родиною переїхав на державну дачу в Конча-Заспі. За даними журналістів, 13 липня кортеж рухався в бік дачі зі швидкістю 120 км/год замість дозволених 80.

Журналісти стверджують, що заміряли швидкість тоді, коли президент їхав додому, а не поспішав у державних справах.

Повідомляється, що 6 липня кортеж Зеленського, повертаючи до ТЦ Арена, змушував інших водіїв пропустити його, при цьому частина президентських автомобілів перекривали смугу руху транспорту. Пізніше журналісти помітили, що кортеж перетнув подвійну суцільну, виїжджаючи з ТЦ.

“В Офісі президента України відсутня будь-яка інформація про порушення правил дорожнього руху при пересуванні кортежу президента України”, – відповіли журналістам в ОП.

За словами журналістів, після того як держохорона помітила знімальну групу, порушень ПДР за кортежем більше не помічали.

Автомобілі президента мають номерні знаки прикриття, що не закріплені за жодним транспортним засобом в базі МВС і, отже, ані ОП, ані Держуправління справами не отримує штрафів за перевищення швидкості. Використання таких номерів президентом та обмеженим колом високопосадовців передбачене законом про держохорону.

У серпні минулого року Володимир Зеленський пояснював, що не їздить на роботу на велосипеді з міркувань безпеки. Тоді він підкреслив, що кортеж президента “нічого не перекриває і нікому не заважає”.