Президент України назвав інфраструктурні атаки Росії “злочином проти людства”

nick 24, Листопад 2022, 14:51 20428
Президент України назвав інфраструктурні атаки Росії “злочином проти людства”

Президент України Володимир Зеленський закликав Раду безпеки ООН тиснути на Росію, щоб вона припинила авіаудари по критично важливій інфраструктурі його країни.

Це слідує за останньою атакою Росії на зруйновану енергетичну мережу України, позбавивши мільйони електроенергії та води. Під час цих ракетних ударів також загинуло цивільне населення.

Зеленський закликав Раду підтримати резолюцію, яка засуджує «будь-які форми енергетичного терору», але з вето Росії навряд чи вона виявиться ефективною.

Президент України назвав інфраструктурні атаки Росії “злочином проти людства”

«Енергетичний терор можна порівняти із застосуванням зброї масового знищення. Коли у нас температура нижче нуля, а десятки мільйонів людей без енергоносіїв, без опалення, без води – це очевидний злочин проти людства», – сказав українець. Президент через відеодзвінок.

США звинуватили президента Росії Володимира Путіна в “явній зброї зими, щоб завдати величезних страждань українському народу”.

Російський посол відкинув те, що він назвав “безрозсудними погрозами та ультиматумами” з боку України та її прихильників на Заході.

Тим часом Європарламент відреагував на біду українців.

Його президент Роберта Метсола запустила ініціативу «Генератори надії».

Кампанія закликає європейські міста пожертвувати генератори та трансформатори, щоб допомогти українцям пережити сувору зиму.

Українські чиновники вважають, що Володимир Путін сподівається, що страждання через відключення електроенергії та неопалення зменшать підтримку продовження війни.

Раныше ми писали, що під ракетний обстріл Києва «потрапили два житлові будинки».