Реформи скінчилися – в екоінспекцію повернули корупцію

Ірина Дубровська 6, Червень 2020, 13:05 156

Блогер Денис Казанський прокоментував новину про те, що після звільнення Єгора Фірсова з екоінспекції, нове керівництво почало відміняти всі штрафи виписані Фірсовим. Про це він написав у себе на сторінці Facebook.

“Ось і стало ясно, навіщо з екоінспекції звільняли Єгора Фірсова. Нове керівництво тут же кинулося “обілечувати” всіх підряд і скасовувати раніше виписані штрафи порушникам.

Ось і все «реформи», «нові обличчя» і т.д. Для пристойності півроку потримали на важливих посадах нормальних людей, а потім без пояснень причин боягузливо звільнили і замінили перевіреним шахраями.

Цікаво, що тепер будуть мимрити президент і прем’єр у відповідь на запитання журналістів, як так вийшло?” – написав блогер.

Більш докладно цією історією поділився сам Єгор Фірсов:

“На жаль, мої найгірші побоювання підтвердилися. Після мого звільнення з Державної екологічної інспекції, нове керівництво в особі Андрія Малеванного повернулося до старих схем.

Якщо пам’ятаєте, в кінці квітня я повідомляв про судні «Stavanger», яке в порту «Південний» скинуло в море 8 тонн пальмової олії. Тоді інспекція відразу ж зафіксувала факт забруднення навколишнього середовища. Інформацію про це оприлюднили всі провідні ЗМІ країни.

Збиток екології був оцінений експертизою в 65 млн грн. Судно «Stavanger» було затримано нами до тих пір, поки його власник (корабель ходить під прапором Тувалу) не компенсує збитки.

Через третіх осіб мені відразу ж стали передавати прохання «порішати» і відпустити корабель.
Саме тому я тримав справу «Stavanger» на особливому контролі. Позиція інспекції була однозначна – порушник сплачує штраф у повному обсязі. Але, мабуть, наша принциповість не сподобалася керівництву Кабміну.

Після того, як мене без пояснення причин звільнили, мені відразу ж стало відомо, що за «Stavanger» занесли, і його скоро відпустять. Але я не став говорити про це, до офіційного підтвердження, щоб не виглядало так, ніби я від образи поливаю брудом невинних людей.

Тепер же маємо і офіційне підтвердження. Вчора пан Мальований своїм розпорядженням відпустив «Stavanger» на всі чотири сторони. Ні копійки штрафу в бюджет судно не сплатило. Рішення Малеванного базується на тому, що «Stavanger» нібито перерахував 26 млн грн на депозитний рахунок господарського суду Одеси. Але, по-перше, ця сума майже в 3 рази менше розміру збитку. А по-друге, це не штраф. Через пару місяців цю історію тихо зіллють, ці гроші повернуть власнику судна, і історія закінчиться нічим.

Співробітники інспекції, які за час нашої роботи вже відвикли від хамської корупції та відвертого хабарництва, зараз просто в шоці. Адже цей випадок був у всіх ЗМІ, і люди були впевнені, що чиновники не наважаться так явно зливати цю справу на очах у всієї країни. Багато пишуть мені, запитують, що робити і як реагувати? Виходить, що вся наша роботи, всі реформи – були марними? За тиждень все повернулося до колишніх порядків, як було за Януковича, Порошенко і т. д. Чого ж тоді варті слова влади про реформи і боротьбу з корупцією?

Після своєї відставки я думав про те, що може бути дійсно десь не допрацював, і мене замінили з об’єктивних причин. Але тепер я бачу, що єдиною причиною по якій мене і мою команду прибрали – було бажання займатися ось таким ось решаловом. Ми цьому заважали. Тому нам підшукали заміну в особі більш зговірливого керівника. Сумно.”