Росія раптово почала перевіряти стан армії на кордоні з Україною

Ірина Дубровська 17, Липень 2020, 16:14 162
Росія раптово почала перевіряти стан армії на кордоні з Україною

За наказом президента Росії Володимира Путіна у РФ почали перевіряти стан Південного і Західного військових округів, які розташовані на кордоні з Україною.
Про це повідомив міністр оборони Росії Сергій Шойгу, пише ТАСС.

Він заявив, що запланували перевірки, щоб оцінити можливості армії забезпечити військову безпеку на південному заході Росії, де «зберігаються серйозні загрози терористичного характеру і для підготовки до стратегічних командно-штабних навчань “Кавказ-2020″». Вони заплановані на вересень 2020 року.

Також перевірять піхоту Північного і Тихоокеанського флотів, окремі з’єднання центрального підпорядкування, а також повітряно-десантні війська.

Зазначимо, що під час військових навчань Росії “Кавказ-2020” наприкінці вересня в окупований Крим планують стягнути тисячі російський військових.

Водночас міністр оборони України Андрій Таран 17 липня заявив, що паралельно українська армія планує провести командно-штабні навчання «Об’єднані зусилля-2020». До них можуть приєднатися сили НАТО.

«Одночасно з урахуванням накопичення (російських – ред.) військ під приводом підготовки до стратегічних навчань “Кавказ-2020” керівництво Міноборони і ЗСУ планує водночас, в останню декаду вересня, проведення стратегічного командно-штабного навчання “Об’єднані зусилля-2020″», — сказав Таран.

У Міноборони вважають, що така відповідь покаже Росії готовність ЗСУ надати гідну відсіч будь-яким спробам загострити ситуацію або почати масштабні бойові дії.

Також 17 липня міністр оборони повідомляв, що наразі українська сторона не зафіксувала підготовки до активних бойових дій з боку РФ біля адмінмежі Херсонщини та анексованого Криму.

6 липня командувач Військово-Морських сил України Олексій Неїжпапа заявив, що Україна готується до можливого повномасштабного військового зіткнення з Росією. А 7 липня командувач Об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв запевнив, що на сьогодні немає безпосередньої загрози вторгнення на територію України з боку Росії. Проте українська армія готується до будь-яких сценаріїв.