Смолію поблизу дому невідомі лишили труну з вінками

consaidin 9, Липень 2020, 12:05 265
Смолію поблизу дому невідомі лишили труну з вінками

У Нацбанку вважають, що це залякування і попередження новому главі НБУ, щоб «був слухняним»

До селища екс-голови НБУ Якова Смолія невідомі привезли труни та похоронні вінкифото НБУ.

На в’їзді в селище, де живе екс-глава Нацбанку Яків Смолій, невідомі увечері в середу, 8 липня, поклали труну і похоронні вінки. У НБУ це розцінили як попередження його наступнику, повідомила прес-служба Нацбанку ввечері у середу, 8 липня.

«Є конкурс – вгадай тему вистави з реквізиту. Беруть участь десять з плюсом похоронних вінків, труни, плакати зі звинуваченнями у всіх смертних гріхах і щось на кшталт погроз… Це мирна «акція» (читай – вистава з поганим сценарієм) проти політики, посадових осіб і екс-чиновників… бінго! – Національного банку України», – йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що вінки і труну увечері 8 липня розклали на в’їзді в селище, де живе Яків Смолій, який тиждень тому подав заяву про звільнення з посади голови НБУ «через систематичний політичний тиск».

«Є тільки одне питання: коли труни і вінки з’являться під стінами НБУ і під будинком в.о. голови Катерини Рожкової? Завтра з ранку? Або вже з понеділка?», – зазначають в Нацбанку.

Там не відкидають, що ця акція призначена для нового глави НБУ – щоб «був слухняним і не робив кроків, які не подобаються замовникам цього «екшену».

Біля вінків і трун також залишили плакати з написами «Смолія чекають суд і вʼязниця», «Смолій лобіює російський бізнес» і «Шлях корупції — в один бік».

3 липня Верховна Рада звільнила Якова Смолія з посади голови правління Нацбанку.

Сам Смолій пізніше пояснив, що подати у відставку його спонукали судові позови, оскарження конституційності «антиколомойського» закону та критика з боку ВРУ.

Попри те, що Володимир Зеленський запевнив, що ця відставка не загрожує незалежності Нацбанку, відставка Смолія вже коштувала Україні близько 1,75 млрд доларів, оскільки Мінфін скасував угоду з розміщення облігацій на цю суму для міжнародних інвесторів.