Сьогодні в Італії судили не Марківа, сьогодні судили Україну, – Денісова. ВIДЕО

Ірина Дубровська 15, Жовтень 2020, 21:27 3151
Сьогодні в Італії судили не Марківа, сьогодні судили Україну, – Денісова. ВIДЕО

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова поділилася враженнями від нинішнього засідання суду в Італії у справі Нацгвардійця Віталія Марківа.
Про свої враження Денісова розповіла у відеозверненні, яке виклала в Фейсбуці.

За її словами, ні генеральний прокурор, ні адвокати потерпілих сьогодні не сказали нічого нового, але при цьому були дуже емоційні.

“Самі промови були висловлені таким чином, що судили не тільки Марківа, а судили сьогодні Україну. І всі ці промови були призначені виключно для уваги присяжних. Вони були дуже емоційними, дуже неправдивими, на мій погляд, тому що було викривлення якихось даних, припущення, звинувачення в тому числі і деяких посадових осіб нашої держави”, – розповіла Денісова.

“Я думаю, що саме присяжні, коли почують сторону захисту, яку вони будуть чути 23 жовтня, вони розберуться, що саме наш Марків – невинна людина, а просто призначена (винним. – Ред.) за вбивства пана Роккеллі”, – додала омбудсмен.

Нагадаємо, 12 липня 2019 року італійський суд визнав військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа винним у смерті італійського журналіста Андреа Роккеллі у 2014 році.

Марківа засуджено до ув’язнення терміном 24 роки. Сторона обвинувачення просила визнати Віталія Марківа винним і засудити його до 17 років ув’язнення. Адвокати Марківа вимагали звільнення українця через нестачу доказів.