Стратегічний об’єкт “Мотор Січ” чиновники продали за кордон

Ірина Дубровська 26, Травень 2020, 21:32 724
Стратегічний об’єкт “Мотор Січ” чиновники продали за кордон

Пам’ятайте ситуацію з компанією “Мотор Січ”? Основним гравцем авіабудування України . Чиновники ще пів року тому твердили, що не допустять її продажу за кордон. На тижні з’ясувалося наступне: контрольний пакет акцій вже належить … Китаю.

Як це сталося? Дуже просто. Поки Укроборонпром піарився, мовляв ми повернули 25% фірми в держвласність, китайські приватники через підставних осіб скуповували інше. Так частка їх акцій перевалила далеко за 50%. А потім вони подали весняний звіт на Шанхайську біржу, згідно з якою їх збитки в п’ять разів перевищують вартість активів самих компаній (аж в 5 разів, див. Виписку нижче).

Стратегічний об’єкт “Мотор Січ” чиновники продали за кордон

Річний звіт з Шанхайської біржі (розрахунки в юанях). Вартість “китайських інвесторів” становить 0,56 млрд дол. США, а збитки у них в цьому році 2,6 млрд дол. США. Іншими словами – інвестори збанкрутували.

І тепер їх майно (в т.ч. і акції колись нашої “Мотор Січ”) належать Китайському державному банку. Безпосередньо уряду комуністичної КНР.

Так і живемо. Китайці отримали собі стратегічне оборонне підприємство (одне з найбільших у Східній Європі), В’ячеслав Богуслаєв (бізнесмен, який приватизував “Мотор Січ” в дев’яностих) 250 млн. Доларів від продажу акцій, чиновники свій відкат. А держава Україна – дірку від бублика.

Ну і ми локшини на вуха від керівництва Укроборонпрому.