Танкер під російським стягом зайшов у Запоріжжя

Ірина Дубровська 6, Червень 2020, 14:51 6428
Танкер під російським стягом зайшов у Запоріжжя

Танкер класу річка – море Volgoneft-268 (прапор РФ) отримав дозвіл на прохід до порту Запоріжжя для вивантаження 4200 т дизельного палива в резервуари «Комбінату Зірка». Відповідний дозвіл оприлюднена на сайті Державної служби морського та річкового транспорту.

Це третє судно з ДП, яке прибуде в Запоріжжя з Батумі в цьому році.

За інформацією трейдерів, одержувачем палива в Запоріжжі виступить одеська компанія «Євростандарт» – один з п’яти найбільших морських імпортерів ДТ за підсумком минулого року (78 тис. т).

У дозволі на прохід танкера зазначено, що паливо було занурене в порту Батумі (Грузія). Походження ресурсу в документі не розкривається, але за даними трейдерів, імпортер заявив пальне виробництва НПЗ Туркменбаші.

Танкер Volgoneft-268, за даними порталу MarineTraffic, 2 червня покинув порт Батумі. Очікується, що в Запоріжжі судно прибуде 7 – 8 червня.

Нагадаємо, в 2018 р. постачання туркменського ДТ в Україну склали 187 тис. т (33% від усього обсягу морських поставок), в 2019 р. – 107 тис. т (15%). Порт Запоріжжі в 2019 р. був одним з основних базисів поставки туркменського ресурсу.

За підсумками минулого року «Комбінат «Зірка» прийняв близько 35 тис. тонн цього палива. Одержувачами туркменського ресурсу в Запоріжжі виступали дві конкуруючі компанії – «Альянс Енерго Трейд» (27 тис. т) і «Євростандарт» (7 тис. т).

Довідка enkorr. «Комбінат «Зірка» входить до складу Державного агентства резерву. Ємність резервуарів складає 104 тис. куб. м. Комбінат має вихід до причалу і здатний перевалювати малі танкера класу річка-море. У складі комплексу функціонує авто – і залізничний налив.