У збитих ЗСУ на Донбасі російських безпілотниках виявили німецькі двигуни

ДУМКА 8, Листопад 2021, 15:59 570
У збитих ЗСУ на Донбасі російських безпілотниках виявили німецькі двигуни

Російські війська використовують на Донбасі російські безпілотники з двигунами німецького виробництва. Ці компоненти поставлялися на чеське підприємство, керівниками якого були троє громадян РФ, пов’язані з російськими спецслужбами.

Про це йдеться в результатах дослідження британської компанії Conflict Armament Research (CAR), повідомляє німецьке видання Tagesschau.

CAR досліджувала шість різних моделей російських військових безпілотників і одну невійськову модель із зони бойових дій на Донбасі. У дослідженні сказано, що дрони збиралися в Росії, але такі компоненти як камери і двигуни часто надходили з інших країн, у тому числі в Німеччині. Це стосується розвідувального безпілотника з номером 2166, збитого українськими військовослужбовцями в лютому 2017 року.

У безпілотнику був двигун 3W-55i німецької компанії 3W-Modellmotoren Weinhold GmbH. Компанія повідомила CAR, що в жовтні 2013-го відправила деталь в World Logistics Group в Чехію – там на запит CAR не відповіли. За офіційними даними, компанія була ліквідована в 2018 році, а троє її керівників були громадянами Росії. Один з них був пов’язаний з органами безпеки РФ.

За даними дослідження, Росія використовувала безпілотники з двигунами німецького виробництва, закуплені через Чеську фірму, не тільки на Донбасі, але і для шпигунських польотів в ЄС.

У CAR відзначили, що це не доводить, що підприємство World Logistics Group діяло від імені РФ, але відстеження компонентів російських БПЛА показало, що російські дилери електроніки купують іноземні технології від імені російських органів оборони і безпеки.

Автори дослідження пояснюють таку ситуацію з поставками деталей тим, що безпілотники складаються з компонентів, що використовуються в тому числі в цивільному секторі – це так звані товари подвійного призначення. Організація зазначає, що у неї немає доказів того, що компанії ЄС несуть відповідальність за використання їх компонентів у військових цілях. У CAR також акцентували на проблемі відсутності належних перевірок подібних компаній після введення санкцій проти Росії через війну на Донбасі.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що протягом останніх двох діб російські збройні формування активно використовували свої БПЛА для атаки позицій Збройних сил України, один з БПЛА окупантів вдалося знешкодити.