Удар по протиповітряній обороні: ДБР вилучили в ЗСУ прилади для наведення ЗРК на мету

Ірина Дубровська 2, Липень 2020, 17:16 229
Удар по протиповітряній обороні: ДБР вилучили в ЗСУ прилади для наведення ЗРК на мету

Слідчі Державного бюро розслідувань в ході обшуків вилучили із зенітних ракетних бригад Повітряних сил ЗС України, які базуються в Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях НВЧ прилади (клістрони), що є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль.
Про це заявляють у Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

“Так, 1 липня 2020р в зенітну ракетну бригаду Повітряних сил ЗС України (військова частина А2860) прибули представники відділу слідчого територіального управління Державного бюро розслідувань в місті Хмельницький. На підставі постанови судді Хмельницького міськрайонного суду С. Баєва, в рамках кримінального провадження №62020240000000492, слідчими ДБР складено протокол огляду та вилучено чотири СВЧ приладу (клістрона) і відповідну супровідну документацію”, – йдеться в заяві.

У Службі зв’язків з громадськістю Повітряних сил України відзначають, що слідчі інкримінують посадовим особам суттєві порушення у закупівлі клістронів. Разом з тим, у згаданій постанові суду не йдеться про вилучення, а лише “про огляд військової частини А2860 та підпорядкованих їй зенітних ракетних дивізіонів”.

“Такі ж дзеркальні процесуальні дії проводяться в зенітних ракетних бригадах в Одеській області (в/ч А2800) і Херсонській (в/ч А1836). Створюється враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави. В той час коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезну угруповання військ в рамках масштабного військового навчання “Кавказ-2020″, де навіть відкрито розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інститути дозволяють собі подібні речі …”, – наголосили у Штабі.

У Повітряних силах пояснюють, що надвисокочастотні прилади є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на мету, а створений запас НВЧ приладів, у разі виходу з ладу ЗРК, дозволяє швидко відновити їх боєздатність.

“Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків і істотно збільшити терміни відновлення бойової техніки, яка прикриває повітряний простір і важливі стратегічні об’єкти країни. Ніхто не перешкоджає неупередженого розслідування справи. Одночасно закликаємо всі правові інстанції приймати виважені рішення, які б не суперечили національним інтересам держави”, – підкреслюють в Командуванні Повітряних сил ЗСУ.

ГБР подрывает систему ПВО Украины, изъяв приборы для наведения ЗРК на цель, - Командование Воздушных сил ВСУ 01