В ДБР заявили, що повернули частину клістронів ЗСУ і планують повернути решту

Ірина Дубровська 2, Липень 2020, 23:42 457
В ДБР заявили, що повернули частину клістронів ЗСУ і планують повернути решту

У Державному бюро розслідувань підтвердили вилучення приладів НВЧ (клістронів) з кількох зенітних ракетних бригад Повітряних сил Збройних сил України, проте вже повернули їх і проведуть розслідування стосовно правомірності дій працівників ДБР.

“Слідчі Державного бюро розслідувань у рамках розслідування кримінального провадження, відкритого за матеріалами Головного управління військової контррозвідки СБУ, 1 липня 2020 року провели санкціоновані огляди військової техніки на території кількох військових частин Повітряних сил Збройних сил України. Під час слідчих дій було вилучено сім приладів НВЧ (клістрони)”, – йдеться в заяві ДБР, оприлюдненій у четвер увечері.

При цьому в бюро заявляють, що “того самого дня слідчі ДБР повернули три прилади до однієї з військових частин, ще чотири прилади буде повернуто сьогодні”.

Також керівництво Державного бюро розслідувань ініціювало проведення службового розслідування, під час якого буде надано оцінку правомірності дій працівників ДБР.

Як повідомлялося, раніше 2 липня в Командуванні Повітряних сил ЗСУ заявили, що слідчі ДБР під час обшуків вилучили із зенітних ракетних бригад Повітряних сил ЗС України, які базуються в Хмельницькій, Одеській та Херсонській областях, НВЧ прилади (клістрони), що є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль.

“Складається враження, що це чиясь спланована акція, спрямована на підрив обороноздатності держави. У той час, коли на кордоні з Україною ворог розгортає величезне угруповання військ у рамках масштабного військового навчання “Кавказ-2020″, де навіть неприховано розігрується сценарій повномасштабного наступу на Україну, державні інституції дозволяють собі такі речі…”, – наголосили в Командуванні.

У Повітряних силах пояснюють, що надвисокочастотні прилади є одним з основних елементів системи наведення зенітних ракетних комплексів на ціль, а створений запас НВЧ приладів, у разі виходу з ладу ЗРК, дає змогу швидко відновити їх боєздатність.

“Відсутність вилучених НВЧ може призвести до небажаних наслідків та суттєво збільшити терміни відновлення бойової техніки, що прикриває повітряний простір і важливі стратегічні об’єкти держави. Ніхто не перешкоджає неупередженому розслідуванню справи. Водночас закликаємо всі правові інстанції приймати виважені рішення, які не суперечили б національним інтересам держави”, – наголошують у Командуванні Повітряних сил ЗСУ.