В ООС розповіли жахливі деталі загибелі військового медика та морпіха

Ірина Дубровська 23, Липень 2020, 18:01 127
В ООС розповіли жахливі деталі загибелі військового медика та морпіха

У командуванні Операції Об’єднаних сил розповіли деталі про загиблого під Зайцевим медика та смерть пораненого морського піхотинця, якого не змогли евакуювати з поля бою.

Про це повідомляє BBC News Україна.

Як зазначається, тіла загиблих на момент передачі українській евакуаційній групі “Евакуація-200” мали незворотні трупні зміни, що може свідчити про те, що їх не зберігали за всіма правилами у моргу. А самі загиблі були без своєї військової форми.

Крім того, тіло військового медика Миколи Іліна розрізали: “Незрозумілим і кричущим є факт відносно розтину тіла полеглого військового медика”.

“Окрім того, встановити, з якої зброї було вбито військового медика за результатами судмедекспертизи було неможливо, через те, що уражені органи та кістки, а також вбивчі елементи були вилучені представниками російсько-окупаційних військ у морзі Горлівки на тимчасово окупованій території Донецької області”, – йдеться у повідомленні командування ООС.

Нагадаємо, що на Донбасі 13 липня російські найманці обстріляли трьох військовослужбовців, які здійснювали евакуацію тіла загиблого поблизу Зайцевого бійця Об’єднаних сил.

У командуванні ООС розповіли, що після цього українська сторона кілька разів зверталася через СММ ОБСЄ до проросійських формувань з тим, щоб забрати пораненого, який “мав відповідні білі позначки (що свідчило про його причетність до евакуаційної групи)”.

Утім, супротивник відмовляв, через що не було змоги вчасно провести пошуки та евакуацію.

“При цьому ворог самостійно здійснював пошук та затягував час. Свідоме затягування противником часу призвело до жахливих наслідків. Поранений військовослужбовець не отримав своєчасної медичної допомоги, в результаті чого стік кров’ю та загинув”, – повідомило командування ООС.

15 липня Україна евакуювала тіло військового. Чи забрали разом з ним тіло загиблого медика, невідомо.

Згодом Європейський Союз повідомив, що очікує, що Росія візьме на себе відповідальність за вбивство медика.

Держдепартамент США висловив співчуття у зв’язку із убивством українського медика на Донбасі.