В Україні до 12 років позбавлення волі засудили чиновницю з анексованого Криму

nick 8, Листопад 2022, 10:19 712
В Україні до 12 років позбавлення волі засудили чиновницю з анексованого Криму

Суд в Україні засудив до 12 років позбавлення волі чиновницю в міністерстві економічного розвитку анексованого Криму.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

“Займаючи у 2014-2021 роках керівну посаду в “міністерстві економічного розвитку” так званого “уряду” анексованого Криму, “чиновник” брала участь у підготовці управлінських рішень, спрямованих на підпорядкування економіки півострова державі-агресору”, – йдеться у повідомленні.

В Україні до 12 років позбавлення волі засудили чиновницю з анексованого Криму

За даними СБУ, жінку затримали у квітні 2022 року на території Львівської області. Вона планувала бігти через кордон із ЄС до Білорусі, а потім до Росії. Їй повідомили про підозру у державній зраді та заарештували.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Верховна Рада ухвалила два закони про колабораціонізм. Перший закон запроваджує відповідальність за статтею 111-1 КК України “Державна зрада”: він стосується людей, які намагатимуться організувати вибори на окупованих територіях або самі очолити ці регіони після захоплення їх російськими військами.

Ще один законопроект №5144 вносить зміни до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України. Він позбавляє права обіймати певні політичні посади або займатися певною діяльністю на строк до 15 років тих, хто співпрацює з російською окупаційною владою. До колабораціонізму у новій редакції цього закону належать не лише пряма співпраця та виконання наказів російських військових, а й заперечення збройної агресії проти України; підтримка рішень країни-агресора; пропаганда на користь Росії та передача РФ матеріальних ресурсів України.

Раныше ми писали, що МЗС закликало українців негайно виїхати з Росії.