Видавництво “TIME” оприлюднило скандальну стенограму розмови Єрмака з адвокатом Трампа

Ірина Дубровська 10, Лютий 2021, 19:11 1104
Видавництво “TIME” оприлюднило скандальну стенограму розмови Єрмака з адвокатом Трампа

Авторитетне американське видання “Time” оприлюднило стенограму розмови представників Офісу президента України Володимира Зеленського і адвоката 45-го президента США Дональда Трампа Рудольфа Джуліані.

У виданні Time повідомляється, що бесіда відбулася влітку 2019 року, передає Думка.

Після цього Дональд Трамп почав “тиснути” на Україну. Зазначається, що з української сторони в бесіді брали участь два помічники Зеленського — Андрій Єрмак, який пізніше очолив Офіс президента, та Ігор Новіков.

Під час телефонної розмови Руді Джуліані не просив про послугу, але домагався проведення перевірки щодо Хантера Байдена — сина майбутнього конкурента Дональда Трампа на виборах Джо Байдена. Він розраховував, що це допоможе Трампу переобратися на другий президентський термін.

“Нехай ці розслідування тривають, попросіть кого-небудь розслідувати це», – цитує видання Руді Джуліані, який також сказав:” Мене не цікавлять люди, які брешуть або перебільшують. Це не про політичну послугу”»

“Ви не повинні відчувати себе жахливо. Все, що нам потрібно від президента, це сказати: «я ставлю чесного прокурора і він відкопає докази, які існують в даний час», — говорив адвокат Трампа і обіцяв допомогти поліпшити відносини України з США: «заради нашої країни і заради вашої країни ми (повинні) роз’яснити всі ці факти».Після цієї бесіди Трамп і Зеленський також поспілкувалися по телефону. Тоді американський президент і заговорив про розслідування щодо Байдена і його сина Хантера, який працював у раді директорів української газової компанії «Burisma».

Пізніше, влітку того ж року, Дональд Трамп вирішив заморозити допомогу Україні на суму близько 400 млн доларів, але через розголос передумав.

Повідомляється, що стенограму із записом 40-хвилинної розмови американському виданню відправив 3 лютого Ігор Новіков. А сам Зеленський 4 лютого заявив “Time”: “минуле — це минуле. Мене глибоко хвилює майбутнє наших відносин зі Сполученими Штатами, я хочу зосередитися на цьому».

Стверджується, що Андрій Єрмак сказав виданню, що якби розслідування проти сім’ї Байдена було розпочато, «наслідки могли б бути катастрофічними». За його словами, команда Зеленського з самого початку уникала “внутрішньої американської політики”.

А Новіков в розмові з “Time «згадав, що дзвінок Джуліані ввів його в стан шоку:»після того, як ми повісили трубку, я без тіні сумніву зрозумів, що ми в серйозній небезпеці”. Він висловив готовність допомогти у федеральному розслідуванні проти Джуліані, якщо прокурор Південного округу Нью-Йорка звернеться до нього.

Ігор Новіков вважає, що дії Руді Джуліані загрожують нацбезпеці України, а спроби втягнути її у внутрішню політику союзників не повинні залишитися безкарними.