Зеленський підписав закон про відкриття ринку землі в Україні

Ірина Дубровська 28, Квітень 2020, 16:15 70
Зеленський підписав закон про відкриття ринку землі в Україні

З 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України

Президент Володимир Зеленський підписав Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення” № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року. Про це повідомили в Офісі Президента.

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення.

В ОП зазначили, що закон дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

Документом передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України.

З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі.

Заборонено продаж державних та комунальних земель.

Питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі.

Крім того зазначається, що закон забезпечить повноцінну реалізацію права приватної власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення для громадян України та сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

Нагадаємо, 31 березня Верховна Рада проголосувала за закон про ринок землі.