Ахметов готовий підтримати призначення Вітренка віце-прем’єром

Володимир Маркопольский 4, Лютий 2021, 13:39 3339
Ахметов готовий підтримати призначення Вітренка віце-прем’єром

Для Юрія Вітренка підготували спеціальну посаду члена НКРЕКП, з метою в майбутньому її повернути, якщо парламент і втретє відмовиться голосувати за його призначення.

Про це повідомляють джерела в офісі президента Володимира Зеленського, передає “Думка“.

Відзначається, що в період карантину призначити Вітренко на посаду члена НКРЕКП можна без конкурсу, тим більше, що раніше були відхилена кандидатура ексглави НЕК “Укренерго” Костянтина Ущаповського через неправильну подачу документів або опротестування іншим невідомим кандидатом.

Нинішній голова НКРЕКП Валерій Тарасюк був обраний на свою посаду ще в листопаді 2019 року, а термін його повноважень закінчується в листопаді 2021 року. Однак, голова НКРЕКП призначається і звільняється тільки рішенням більшості членів органу.

Раніше призначення Вітренко в Уряд на посаду віцепрем’єра у Верховній Раді підтримувала так звана “група Коломойського”, однак після конфлікту навколо виключення Олександра Дубинського з фракції, думка даних депутатів змінилася. У той же час тепер підтримати кандидатуру Вітренко готові депутати, що входять в орбіту Ріната Ахметова, якщо він погодиться не переглядати рішення про підвищення тарифів на електроенергію.

У той же час в президентській фракції до Вітренко залишається багато питань, зокрема депутати незадоволені тим, що Вітренко не хоче відмовлятися від багатомільйонної премії, яку йому повинні виплатити за перемогу над російським “Газпромом” в суді. Після засідання фракції, на якому засуджувалося питання Вітренко, “слуги” провели опитування у своєму мобільному додатку, який показав, що кандидатуру Вітренко підтримує тільки 204 депутати.

Нагадаємо, 17 грудня ВР вперше намагалася призначити Вітренко першим віцепрем’єром і міністром енергетики. Тоді за дане рішення проголосували лише 186 народних обранців. Під час другої спроби призначити Вітренко за відповідне рішення проголосували 204 депутати з 226 необхідних.

Зазначимо, що 29 січня президент України Володимир Зеленський своїм указом змінив склад Національної ради реформ, в якому для розгляду окремих питань ввели першого заступника міністра енергетики України Юрія Вітренка, міністра у справах ветеранів Юлію Лапутіну, міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка та міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.