Арахамія: Якби Україна зберегла ядерний потенціал, зараз могла б шантажувати весь світ і отримувати гроші

ДУМКА 29, Липень 2021, 00:57 356
Арахамія: Якби Україна зберегла ядерний потенціал, зараз могла б шантажувати весь світ і отримувати гроші

Керівництво України допустило величезну помилку, коли відмовилася від ядерної зброї, оскільки зараз могла б цією зброєю шантажувати весь світ і отримувати гроші від інших держав.

Таку думку висловив голова фракції ” Слуга народу “у Верховній Раді Давид Арахамія в ефірі одного з українських телеканалів, передає “Думка“.

На запитання журналіста про те, які стратегічні помилки допустив Леонід Кравчук, коли був президентом, Арахамія заявив, що його фатальною помилкою була відмова від ядерної зброї, яка була віддана в замін Будапештського меморандуму.

Арахамія заявив, що зараз Україна успадковує цю велику помилку керівництва України того часу. Депутат упевнений, що якби Україна зберегла свій ядерний потенціал, то зараз би з нею говорили по іншому і ставилися б до країни по іншому.

При цьому Арахамія зізнався, що не знає, в яких обставинах тоді перебувало керівництво України, коли відмовлялося від ядерної зброї.

“Зараз-то нам легко міркувати, через стільки років… але, мені здається, в той час потрібно було проявити наполегливість і хоча б інші документи підписувати. Навіть якби не могли обслуговувати (ядерне озброєння-ред.), ми могли б скоротитися, але все одно залишити ядерний потенціал. Ми могли б шантажувати весь світ, і нам би давали гроші на обслуговування, як зараз це відбувається в багатьох інших країнах”, – підкреслив нардеп.

“Росія офіційно відмовилася від свого підпису, вони заявили, що Будапештський меморандум виконувати не будуть… Я не чув, щоб президент США, хоч один, хоча б нагадав, що був такий меморандум, і там стоїть підпис президента США. Зараз цей меморандум виконує тільки Україна”, – зазначив Арахамія.