Байден оголосив про новий пакет військової допомоги для України на 600 млн доларів

ДУМКА 16, Вересень 2022, 05:27 2877
Байден оголосив про новий пакет військової допомоги для України на 600 млн доларів

Президент Джо Байден заявив, що США нададуть Україні зброї ще на 600 мільйонів доларів з американських запасів для боротьби з Росією, оскільки його адміністрація прагне надати імпульс недавньому контрнаступу українських військ.

Допомога, про яку Байден оголосив у Меморандумі держсекретарю Ентоні Блінкену в четвер, показує, що це вже 21-й випадок, коли адміністрація скорочує запаси США для відправки зброї в Україну з вересня 2021 року, повідомляє Bloomberg.

Попередня допомога на 675 мільйонів доларів була тиждень тому.

Допомога в розмірі 600 мільйонів доларів включає боєприпаси для ракетних систем Himars; 1000 “високоточних” 155-мм артилерійських снарядів; 36 000 105-мм снарядів; а також обладнання для розмінування, згідно з пресрелізом Міністерства оборони, опублікованим в четвер увечері.

“Разом з нашими союзниками та партнерами ми поставляємо зброю і техніку, які українські сили використовують дуже ефективно, оскільки вони продовжують свій успішний контрнаступ проти російського вторгнення”, – сказав Блінкен в окремій заяві.

США та їх союзники хочуть зберегти темпи того контрнаступу, в ході якого Україна звільнила територію від російських військ на північному сході Харківської області.

За словами Блінкена, адміністрація Байдена надала Україні близько 15,8 мільярда доларів військової допомоги з моменту свого вступу на посаду.