Болтон запропонував розмістити в Україні війська НАТО для стримування РФ

ДУМКА 7, Грудень 2021, 11:42 219
Болтон запропонував розмістити в Україні війська НАТО для стримування РФ

Сполучені Штати Америки та інші країни-члени НАТО повинні розмістити війська в Україні на ротаційній основі, щоб стримувати Росію від військових дій проти свого сусіда.

Про це заявив колишній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

Болтон, який працював під керівництвом тодішнього президента Дональда Трампа з 2018 по 2019 рік, також заявив, що Сполучені Штати Америки повинні надсилати Україні більше летальної зброї на тлі занепокоєння, що Росія може незабаром вдатися до масштабного вторгнення в країну.

“Нам потрібно … переконатися, що ціна буде настільки високою, що Путін і його радники вважатимуть це неприйнятним. Я думаю, що це спосіб стримати військові дії, які здаються такими неминучими”, – сказав Болтон, рішучий прихильник використання американської військової сили, в інтерв’ю Радіо Свобода 6 грудня.

Росія вдруге цього року зібрала понад 90 тисяч військовослужбовців біля кордону з Україною, але цього разу побоювання в США і Європі щодо можливого вторгнення великі. Росія заперечує, що планує військові дії проти України.

6 грудня Високопоставлений чиновник адміністрації США заявив, що нинішні переміщення російських військ і зброї узгоджуються із запланованою військовою ескалацією в Україні. Хоча, сказав чиновник, досі неясно, чи віддав Путін наказ про вторгнення.

Президент США Джо Байден розмовлятиме з президентом Росії Володимиром Путіним 7 грудня в режимі відеоконференції, щоб обговорити нарощування російських військ, а також інші важливі двосторонні питання.

Тим часом представник адміністрації США сказав, що Вашингтон “не прагне” зробити розміщення американських військ в Україні “центром американських контрзаходів”, якщо Росія почне військові дії. Високопоставлений чиновник відмовився повідомити, за яких обставин американські війська можуть бути відправлені в Україну.

Зараз у США кілька сотень військових інструкторів, які дислокуються в Західній Україні, тоді як британські ЗМІ повідомляли минулого місяця, що у Британія 600 військовослужбовців, готових до розгортання в Україні в разі початку бойових дій.

За словами аналітиків, російська агресія по відношенню до України наростає, оскільки Путін бачить, як країна повільно вислизає з орбіти Кремля.

Україна продовжує просувати плани вступу до Європейського Союзу і НАТО, які Кремль назвав “червоною лінією”.

На думку Болтона, російська агресія проти України є лише частиною більш широкої стратегії Путіна щодо збереження впливу Кремля в близькому зарубіжжі Росії.

Болтон заявив, що російський лідер продовжує “зондувати” шість колишніх радянських держав у Східній Європі і на Кавказі – Україну, Білорусь, Молдову, Грузію, Вірменію і Азербайджан – не входять в Західний військовий альянс, і що НАТО має припинити двозначність з приводу їх майбутнього.