“Чехарда в документах”: в Зеленського назвали причину перенесених на осінь виборів мера Харкова

Ірина Дубровська 10, Лютий 2021, 02:03 116
“Чехарда в документах”: в Зеленського назвали причину перенесених на осінь виборів мера Харкова

Дострокові вибори на посаду міського голови Харкова мають відбутися в останню неділю жовтня 2021 року. Переобрання мера весною вже не можливе через пропущений крайній термін подання документів до Верховної Ради.

Про це заявив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко в інтерв’ю «Радіо НВ», повідомляє Думка.

Він пояснив, що згідно із законодавством, позачергові вибори міського голови у Харкові можуть бути призначені тільки на останню неділю березня або останню неділю жовтня.

Однак для проведення голосування у березні вже потрібно було раніше подати документи до Верховної Ради.

«Я думаю, через те що там була якась чехарда з документами, вони не зайшли до Верховної Ради. Вибори слід очікувати вже восени, адже строки пройшли. Тому ці вибори згідно із законодавством будуть восени», — сказав Тимошенко.

Нагадаємо, раніше 1 січня секретар міськради Харкова та виконувач обов’язків міського голови Ігор Терехов стверджував, що звернувся до Ради з проханням призначити дострокові вибори в місті й «робив усе в порядку, установленому законом».

Терехов направив до Верховної Ради клопотання про призначення позачергових виборів мера. Але для розгляду цього клопотання не вистачало двох документів: копії свідоцтва про смерть міського голови, завіреного печаткою міськради, і рішення ради про взяття до відома факту смерті міського голови. Через це Верховна Рада навіть за бажання не могла призначити вибори мера Харкова.

Сам Терехов заявляв, що «дуже зацікавлений» у проведенні перевиборів очільника міськради, а про нестачу необхідних документів нібито дізнався зі ЗМІ.

Слід зазначити, в Харкові мають оголосити дострокові вибори через те, що на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року Геннадія Кернеса було переобрано мером Харкова в першому турі — попри те, що він із серпня перебував за кордоном на лікуванні. Перша сесія депутатів нового скликання Харківської міської ради 9 грудня визнала відсутнього в Харкові Геннадія Кернеса мером міста навіть без складання ним присяги. А вже 17 грудня стало відомо про смерть Кернеса від ускладнень COVID-19.

Після смерті міського голови виконувачем його обов’язків стає секретар міськради. Ним став Ігор Терехов, член «Блоку Кернеса — Успішний Харків». Його обрали на підставі подання, до якого, як стверджував голова сесії Олександр Новак, був доданий електронний цифровий підпис Кернеса, який, нагадаємо, тоді перебував за кордоном на лікуванні.

Водночас депутатка міськради Харкова Аліна Мустафаєва (фракція «Слуга Народу») стверджує, що Терехова обрали секретарем міськради з порушенням законодавства, зокрема з підробленням електронного підпису у відповідному поданні мера Геннадія Кернеса (помер 16 грудня). За словами Мустафаєвої, прокуратура порушила провадження за фактом її звернення.

Згідно із законом, після смерті міського голови парламент повинен призначити дострокові вибори не пізніше ніж у 90-денний строк. Можливі дві дати: у березні або в жовтні 2021 року. Наші джерела раніше повідомляли, що варіант із березнем у Верховній Раді не розглядається. А теоретично дострокові вибори можуть не відбутися взагалі, і Харків залишиться з виконувачем обов’язків мера.

Сам Терехов уникає відповіді на питання, чи буде він брати участь у виборах мера Харкова. Водночас про такі наміри вже заявив Михайло Добкін, який очолював місто у 2006-2010 роках, а у 2010-2014 був головою Харківської ОДА.