Через шахрайство влади, МВФ може відмовитись співпрацювати з Україною

Ірина Дубровська 2, Травень 2020, 18:55 154
Через шахрайство влади, МВФ може відмовитись співпрацювати з Україною

Поведінка МВФ викликане діями української влади, яка прагне зупинити фінансуються Фондом реформи, вважає експерт.

Критика Києва у вигляді різких заяв керівництва МВФ виправдана. Влада гальмує реформи і руйнує незалежність НАБУ, очікуючи спокійної реакції з боку Фонду. Тому для продовження співпраці з організацією Україна повинна виконувати всі вимоги, інакше буде змушена залишитися без фінансування.

Таку позицію в коментарі Главреду озвучив Інвестиційний банкір, фахівець відділу продажів боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.

“Попередження глави місії МВФ в Україні про неприпустимість зміни законодавства про НАБУ цілком природне і виправдане. Ніякого втручання у внутрішні справи України тут немає. Закон про НАБУ був частиною програми МВФ, і було б нелогічно, що ми проводимо реформи, виконуємо взяті на себе зобов’язання, а потім в якийсь момент раптом відігруємо назад те, що було зроблено, і просимо дати нам кредит. Основою основ антикорупційної інфраструктури було створення НАБУ. А законодавчими змінами, про які йде мова, незалежність НАБУ руйнується. Причому закон – абсолютно бездарний. Він підігнаний під одну людину і руйнує те, що було створено раніше з таким трудом”, – вважає аналітик.

За його словами, Україна намагається всидіти на двох стільцях – зробити відкат реформи і одночасно залишитися в хороших відносинах з Фондом. При такому підході держава просто залишиться без грошей.

“Природно, МВФ не буде потурати таким речам. Адже, по суті, мова йде про перегляд реформи, під яку Фонд давав Україні гроші. Якщо ми хочемо співпрацювати з МВФ, подібні перегляди реформ неприпустимі. Якщо ми вирішили, що ми – суверенні і все самі можемо, тоді давайте не будемо просити грошей у МВФ”, – додав Фурса.

Як вважає економіст, Україна в даній ситуації демонструє негідну поведінку і наривається на ультиматум від МВФ, який поставив Київ перед вибором.

“Така поведінка з боку України – це поведінка дрібних шахраїв, які взяли гроші, а потім сказали, що вони передумали робити те, що обіцяли. Тому МВФ і каже: “Годі грати в наперстки! Або ми працюємо з вами, або не працюємо – тоді робіть що хочете, тільки наслідки розгрібати будете самі”, – підкреслив Сергій Фурса.

Раніше політолог Кость Бондаренко розповів, за яких умов Україна може припинити співпрацю з МВФ.