Члени партії “ЄС” розкритикували інтерв’ю Зеленського каналу НВО

Ірина Дубровська 1, Лютий 2021, 22:47 52

Народні депутати з парламентської фракції “Європейська солідарність” засудили ряд виловлювань президента України Володимира Зеленського в інтерв’ю американському каналу HBO. Своє обурення вони пояснили тим, що президент не повинен перекладати всі проблеми України на міжнародних партнерів.

Про це інформує пресслужба політсили “ЄС”, передає Думка.

Зокрема, на думку нардепа Марії Іонової, президент не повинен перекладати всі проблеми України на міжнародних партнерів. Наприклад, в тому, що Україна досі не член НАТО, Зеленський переклав відповідальність на Джозефа Байдена.

“Хочу нагадати президенту, що членство в НАТО – виключно в інтересах України. Що НАТО – це організація, яка працює за умови дотримання чітких правил співпраці”, – зазначила народна депутатка.

У провалі вакцинації від коронавірусу в Україні, як зазначила Іонова, президент звинуватив європейських лідерів.

“Україна дійсно не в пріоритеті, але тільки з двох причин. Згідно з офіційними документами МЗС, ще навесні минулого року, з особистої провини Офісу президента, Україна не приєдналася до ініціативи з розробки вакцини і тому виявилася останньою в черзі на її отримання. Для своєчасного отримання вакцини Зеленський повинен був ще влітку починати переговори безпосередньо з її виробниками. Але почав це робити в кінці року, коли весь обсяг вакцин вже був законтрактований іншими країнами”, – підкреслила нардеп.

Зі свого боку, голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що ще рік тому команда Зеленського заперечувала, що потрібно ставити перед НАТО питання про отримання ПДЧ як наступний крок на цьому шляху.

“А тепер уже міністр оборони говорить, що, мовляв, у цьому році очікуємо якихось рішень і вимагаємо якихось рішень. Так не буває. Без домашньої роботи ніхто ніколи не прийме рішення про приєднання України до НАТО. А для цього треба працювати. І ми з 2014 до 2019 року зробили величезний шматок роботи, який сьогодні руйнується”, – нагадала вона.

Раніше Зеленський розповів, що розчарувався в американській демократії через штурм Конгресу. А також заявляв, що розраховує на НАТО у вирішенні конфлікту на Донбасі.