Чи зможе Україна завадити “підступному плану” Путіна на 9 травня?

consaidin 23, Квітень 2020, 14:56 82
Чи зможе Україна завадити “підступному плану” Путіна на 9 травня?

У вересні 2020 року президент Росії Володимир Путін може спробувати зібрати постійних членів Ради безпеки ООН, щоб пом’якшити санкції «через голову» України.

Про це заявив екс-глава МЗС України Павло Клімкін.

«Це дуже небезпечний варіант. Станом на сьогодні я його не виключаю. Більше того, я бачу російські спроби піти цим шляхом, відчуваючи, так сказати, один з можливих сценаріїв», – зазначив Клімкін.

Екс-міністр також вважає, президента Росії може підштовхнути на цей крок складна ситуація в нафтогазовому секторі країни, так як «менше нафтових грошей, менше газових грошей».

«Він вибере компромісну лінію, і ця компромісна лінія буде ситуативна. На вересень він спробує зібрати постійних членів Ради безпеки ООН і через нашу голову, підкреслюю — через нашу голову, якось домовитися з основними гравцями. А за це отримати істотне пом’якшення санкцій і ще багато всього — в контексті цін на енергоносії, в контексті розподілу сфер впливу», – підсумував він.

Раніше повідомлялося про те, як Він заявляв, що Росія, на чолі з президентом Володимиром Путіним, прагне захопити не тільки східні області України, про що свідчать військові дії на Донбасі.

За його словами, наступною метою російського лідера має стати весь південь України.

Також він упевнений в тому, що Україна повинна наполягти на тому, щоб перед поїздкою до Москви 9 травня на 75-річчя дня Перемоги лідери країн приїхали в Київ.

Як вважає екс-міністр, це цілком можливо, тому що, як і вся Європа, Україна відзначає річницю перемоги над нацизмом 8 травня.

Дипломат підозрює, що у випадку, якщо лідери країн все таки поїдуть на святкування, це дасть можливість Володимиру Путіну спробувати «закулісно» домовиться з ними по Україні.

У свою чергу, президент Росії Володимир Путін відповів на питання про Велику вітчизняну війну словами «ми повторимо».

Він також процитував слова з кінофільму «Олександр Невський»: «Хто до нас з мечем прийде, від меча і загине».