ДБР повідомило про підозру у держзраді Януковичу за підписання «харківських угод» на користь Росії

Ірина Дубровська 28, Січень 2021, 20:48 107
ДБР повідомило про підозру у держзраді Януковичу за підписання «харківських угод» на користь Росії

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) за погодженням з Офісом генерального прокурора письмово повідомили про підозру колишньому президенту України в державній зраді за підписання «харківських угод» на користь Росії.

Про це повідомляють пресслужби ДБР та Офісу генпрокурора.

Прізвище президента не вказують, однак дата ймовірного злочину вказує на період перебування на посаді Віктора Януковича. Його підозрюють у тому, що він, за попередньою змовою з вищими посадовцями РФ, надав тодішньому президенту Росії Дмитру Медведєву допомогу в проведенні підривної діяльності проти України.

Зробив він це нібито у порушення вимог Конституції України й закону «Про міжнародні договори України» та нашкодив суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній та економічній безпеці України.

Про підозру йому оголосили за ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без.

Слідство встановило, що підозрюваний 21 квітня 2010 року, перебуваючи у Харкові, підписав від імені України Угоду між Україною та Російською Федерацією. Цим документом на 25 років продовжено строк перебування Чорноморського флоту РФ.

Зробив він це нібито під приводом отримання знижки на природний газ. Насправді ж — штучно створив передумови до збільшення чисельності військ РФ та умови їх перебування на території України, вказують прокурори.

«Угода, а також укладені контракти на її виконання між АТ «НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Газпром» фактично не надавали жодного зниження ціни на природний газ», — зазначено у повідомлення Офісу генпрокурора.

За їхніми даними, перед підписанням документів ціна для України була двічі штучно завищена Росією: станом на кінець 2008 року ціна газу за 1 тисячу кубічних метрів для України становила 179,5 долара, тоді як на кінець 2010 року — 352,33 долара.

Відтак, починаючи з 20 лютого 2014 року, військовослужбовці Чорноморського флоту Росії у взаємодії з іншими підрозділами Збройних сил РФ здійснили військову окупацію та подальшу анексію півострова Крим. Це призвело до тяжких наслідків у вигляді порушення територіальної цілісності України, додають правоохоронці.

Як уточнили у ДБР, фінансову шкоду через захоплення об’єктів державної власності, які перебувають на окупованій території, оцінюють в 1 трильйон 80 млрд 352 млн грн.