Депутатам пропонували $60 тис за провалення банківського закону,- глава партії “Голос”

consaidin 22, Червень 2020, 11:36 135
Депутатам пропонували $60 тис за провалення банківського закону,- глава партії “Голос”

Глава партії “Голос” Кіра Рудик заявила, що нардепам пропонували 60 тисяч доларів, щоб вони не прийшли в зал або вийшли в туалет в день голосування за банківський закон.

Про це вона заявила в інтерв’ю “24 каналу” у відповідь на питання, чи стикалася з корупцією в парламенті.

“Так, я чула про це. Особливо це стосувалося банківського закону. Там були пропозиції в 60 тисяч доларів за те, щоб не прийти в зал в день голосування або вийти в туалет”, – розповіла нардепка.

Вона підкреслила: якщо проаналізувати результати голосування і подивитися, кого не було в той день, то можна обчислити потенційних хабарників.

“Так, можна подивитися, кого не було в день голосування з якихось причин. Такі речі були. Є хороші новини, в цьому парламенті корупція не така яскрава, як у попередніх, але вона існує”, – підсумувала Рудик.

Зазначимо, що прийняття банківського закону було однією з вимог МВФ до України.

Про закон
Згідно з документом, колишні власники Приватбанку не зможуть повернути фінансова установа, а компенсація опиниться під загрозою. Норми в ньому прописані таким чином, що якщо обсяг зобов’язань перевищував розмір депозитів, то фактично отримати відчутну компенсацію за його втрату буде неможливо. Докладніше про законопроект можна прочитати тут.

Іншими словами, екс власники банку Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов втратять можливість повернути банк або отримати мільярдні компенсації.

Головне з документа:

-забороняє повертати збанкрутілі банки їх власникам навіть через суд;

-забороняє повертати такі фінустанови на ринок: якщо суд скасує рішення НБУ, ліквідація не припиняється, продаж активів та виплати вкладникам тривають;

-визначає процедуру отримання компенсації акціонерами збанкрутілих банків, розмір якої визначає міжнародний аудитор;

-змінює процедуру оскарження рішень НБУ про виведення банків: суди не зможуть піддавати сумніву розрахунки регулятора про банки, але зможуть визнати недійсним рішення Нацбанку;

-змінює механізм передачі активів перехідній і банку-приймача: тепер процес триває кілька днів, а не місяців.

Верховна Рада прийняла закон про банки №2571-д 13 травня. Після цього до парламенту внесли два проекти постанов, які блокували підписання закону спікером і главою держави. Однак 19 травня депутати відмовилися їх підтримати.

Через два дні голова парламенту Дмитро Разумков підписав цей закон і передав на підпис президенту. В той же день, 21 травня, документ повернули в Раду за підписом Володимира Зеленського.

23 травня резонансний банківський закон набув чинності.